Reklama
reklama

Černošský jazzman Gregory Porter vystoupí v neděli v Brně

Třináctý ročník festivalu jazzové hudby JazzFestBrno zakončí americký zpěvák, skladatel, herec a básník Gregory Porter. Hudebník je známý svojí čepicí, kterou nikdy nesundává a nominací na Grammy. V brněnském Bobycentru vystoupí 25. května o půl osmé.

Velké ohlasy získal Porter za první dvě alba, za Water a Be Good byl nominován na cenu Grammy. Trumpetista Wynton Marsalis ho nazval gigantem současného jazzu a z festivalu Coulours of Ostrava získal dobře známý Jamie Cullum pocit, že stál vedle velikána.

Dvaačtyřicetiletý černošský zpěvák se také objevil v jedné z nejslavnější talk show The Tonigh Show Jaye Lena. Sečtělý Porter dokáže v textech přesně zacílit na sociální nálady, zabrousit do vzpomínek na dětství, vracet se ke krušné historii amerických černochů nebo si radostně pohrávat s myšlenkou na společné jamování s legendárními jazzmany. Vlastní mu jsou ale také milostná témata a písně o lásce věnované ponejvíc ruské manželce a právě tyto patří k vrcholným okamžikům jeho úchvatných koncertů.

Do Brna přijede Gregory Porter s čerstvým třetím albem Linquid Sprit. Koncert se měl původně konat v nově otevřeném Sonocentru, ale z kapacitních důvodů byl přesunut do Bobycentra. Návštěvníci mají ze změny obavy. „Je to škoda, Gregory Porter v Sonocentru bylo dokonalý spojení. Bojím se, že jste tímto rozhodnutím připravili spoustu lidí o zážitek,“ uvedl Radek Malý na sociální síti. Ne všichni s ním ale souhlasí. „Bojíte se zbytečně. V Bobycentru lze udělat velmi dobrý zvuk i super atmosféru,“ reagoval dramaturg a umělecký ředitel Vilém Spilka.

Vstupenky se pohybují od 250 korun a jsou stále v prodeji.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře