Reklama
reklama

Černošský jazzman Gregory Porter vystoupí v neděli v Brně

Třináctý ročník festivalu jazzové hudby JazzFestBrno zakončí americký zpěvák, skladatel, herec a básník Gregory Porter. Hudebník je známý svojí čepicí, kterou nikdy nesundává a nominací na Grammy. V brněnském Bobycentru vystoupí 25. května o půl osmé.

Velké ohlasy získal Porter za první dvě alba, za Water a Be Good byl nominován na cenu Grammy. Trumpetista Wynton Marsalis ho nazval gigantem současného jazzu a z festivalu Coulours of Ostrava získal dobře známý Jamie Cullum pocit, že stál vedle velikána.

Dvaačtyřicetiletý černošský zpěvák se také objevil v jedné z nejslavnější talk show The Tonigh Show Jaye Lena. Sečtělý Porter dokáže v textech přesně zacílit na sociální nálady, zabrousit do vzpomínek na dětství, vracet se ke krušné historii amerických černochů nebo si radostně pohrávat s myšlenkou na společné jamování s legendárními jazzmany. Vlastní mu jsou ale také milostná témata a písně o lásce věnované ponejvíc ruské manželce a právě tyto patří k vrcholným okamžikům jeho úchvatných koncertů.

Do Brna přijede Gregory Porter s čerstvým třetím albem Linquid Sprit. Koncert se měl původně konat v nově otevřeném Sonocentru, ale z kapacitních důvodů byl přesunut do Bobycentra. Návštěvníci mají ze změny obavy. „Je to škoda, Gregory Porter v Sonocentru bylo dokonalý spojení. Bojím se, že jste tímto rozhodnutím připravili spoustu lidí o zážitek,“ uvedl Radek Malý na sociální síti. Ne všichni s ním ale souhlasí. „Bojíte se zbytečně. V Bobycentru lze udělat velmi dobrý zvuk i super atmosféru,“ reagoval dramaturg a umělecký ředitel Vilém Spilka.

Vstupenky se pohybují od 250 korun a jsou stále v prodeji.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře