Reklama
reklama

Brněnský „Moon Tribe Fest 5“ láká tanečními styly z celého světa

Na pátý ročník největšího brněnského festivalu alternativních tanečních stylů Moon Tribe Fest 2013 se návštěvníci nemusí pouze dívat. Radost z pohybu mohou prožít na tanečních seminářích, které povedou uznávaná choreografka a mnohostranná tanečnice Rena Milgrom či portugalský tanečník a propagátor portugalsko-afro-hispánské kultury Vitor Tavares Mendes. Připraven je i rytmický hudební seminář multiinstru-mentalisty, skladatele a performera Hearna Gadboise.

Mezinárodní festival bude probíhat v Brně třetí listopadový víkend. Začíná v pátek 15. listopadu tanečním seminářem „Romani Expressions“ Reny Milgrom, následovat budou nedělní „Afro Abstract Dance“ V. T.  Mendese a „Living the Rythm“ Hearna Gadboise.

Třídenní setkání vyvrcholí sobotní večerní show v Dělnickém domě na Jamborové. Na jevišti vystoupí od 19 hodin více než tucet špičkových tanečníků a skupin. Na své si přijdou všichni, nejen lidé se zájmem o kulturu východních zemí nebo o tanec a nekonvenční umění. Festival poskytuje společný prostor všem, kteří sledují stopy tance k jejich pradávným kořenům, i těm kteří hledají jeho současné formy a díky nim nacházejí směr k vlastnímu vyjádření. „Chceme, aby z takových setkání plynulo přátelství, tvořivá inspirace, větší porozumění a tolerance vůči jiným kulturám a to nejen ze strany vystupujících a návštěvníků tanečních seminářů, ale hlavně ze strany diváků a široké veřejnosti.“ říká o festivalu jeho dramaturgyně a umělecká vedoucí skupiny Rahat Lukum, Světlana Synáková.

Záštitu nad festivalem převzala MČ Brno-Židenice a osobně pak místostarosta Jiří Nesiba.  

Pořadatelem akce je tanečně-divadelní studio Rahat Lukum, které na taneční scéně s úspěchem působí již devět let a to nejen v Brně. Tanečnice vedou vzdělávací kurzy a semináře a pravidelně vystupují na soukromých i veřejných akcích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře