Reklama
reklama

Brněnský „Moon Tribe Fest 5“ láká tanečními styly z celého světa

Na pátý ročník největšího brněnského festivalu alternativních tanečních stylů Moon Tribe Fest 2013 se návštěvníci nemusí pouze dívat. Radost z pohybu mohou prožít na tanečních seminářích, které povedou uznávaná choreografka a mnohostranná tanečnice Rena Milgrom či portugalský tanečník a propagátor portugalsko-afro-hispánské kultury Vitor Tavares Mendes. Připraven je i rytmický hudební seminář multiinstru-mentalisty, skladatele a performera Hearna Gadboise.

Mezinárodní festival bude probíhat v Brně třetí listopadový víkend. Začíná v pátek 15. listopadu tanečním seminářem „Romani Expressions“ Reny Milgrom, následovat budou nedělní „Afro Abstract Dance“ V. T.  Mendese a „Living the Rythm“ Hearna Gadboise.

Třídenní setkání vyvrcholí sobotní večerní show v Dělnickém domě na Jamborové. Na jevišti vystoupí od 19 hodin více než tucet špičkových tanečníků a skupin. Na své si přijdou všichni, nejen lidé se zájmem o kulturu východních zemí nebo o tanec a nekonvenční umění. Festival poskytuje společný prostor všem, kteří sledují stopy tance k jejich pradávným kořenům, i těm kteří hledají jeho současné formy a díky nim nacházejí směr k vlastnímu vyjádření. „Chceme, aby z takových setkání plynulo přátelství, tvořivá inspirace, větší porozumění a tolerance vůči jiným kulturám a to nejen ze strany vystupujících a návštěvníků tanečních seminářů, ale hlavně ze strany diváků a široké veřejnosti.“ říká o festivalu jeho dramaturgyně a umělecká vedoucí skupiny Rahat Lukum, Světlana Synáková.

Záštitu nad festivalem převzala MČ Brno-Židenice a osobně pak místostarosta Jiří Nesiba.  

Pořadatelem akce je tanečně-divadelní studio Rahat Lukum, které na taneční scéně s úspěchem působí již devět let a to nejen v Brně. Tanečnice vedou vzdělávací kurzy a semináře a pravidelně vystupují na soukromých i veřejných akcích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře