Reklama
reklama

Brněnský Majáles zná první jména kapel, platit se bude náramky

Sto zvířat, Polemic, Adam Mišík nebo Rybičky 48. Organizátoři letošního Brněnského Majálesu odhalili prvních dvanáct hvězdných účastníků a přišli s novinkou – platby pomocí čipu. Jedenáctý ročník festivalu vypukne na brněnském výstavišti 7. května.

„Mezi první třetinu potvrzených hvězd patří Zrní, The Chancers, Zoči Voči nebo Johnny Machette. Další odtajníme 17. února, kdy zároveň zahájíme předprodej čipových náramků,“ uvedl Štěpán Nebauer z pořadatelské organizace Student Zone. Čipy nahradí klasické vstupenky a budou prodávány v dárkových obálkách.

Majáles tak bude prvním festivalem v republice, který přichází s bezkontaktními platbami. „Náramek bude sloužit jako jediný platební prostředek v prostoru festivalu. Nabít kredit na něj je možné už před akcí z pohodlí domova přes web,“ upřesnil Nebauer. Na místě pak bude možné dobít náramek platební kartou, nebo běžnou hotovostí. Nevyčerpaný kredit se po festivalu vrací návštěvníkovi na účet.

Organizátoři slibují především zrychlení obslužnosti na akci. Výrazně rychlejší by podle nich mělo být odbavení vstupů na festival díky tomu, že odpadá výměna vstupenky za ID pásek. Dále také nákup čehokoli na festivalu bude za kratší dobu, přínosem by mělo být i zapojení návštěvníků do her, propojení se sociálními sítěmi a větší bezpečnost. Registrované náramky půjde v případě ztráty nahradit.

Majálesoví fanoušci čipy vítají, ale jsou jimi i znepokojeni. „Určitě je to skvělý nápad, jen by mne zajímalo, jak celý systém bude fungovat a zda bude mít zákazník přehled o tom, kolik je mu zrovna odečteno peněz. Protože najdou se i nepoctivci, kterým nedělá problém někomu naúčtovat víc,“ obával se na sociální síti Petr Matýska.

Jiní zase nechtějí rozdávat své osobní informace „na potkání“. „Návštěvník uvidí částku, kterou platí, stejně jako zůstatek po zaplacení. Registrace náramků bude dobrovolná, data se nebudou poskytovat třetím stranám, ani nebudou chodit návštěvníkům reklamní maily. Jedná se o uzavřený systém, pokud se nebudou chtít hudební fanoušci registrovat, bude znám pouze jejich kód,“ dodal Nebauer.

Podle něj tedy nebudou organizátoři vědět, kdo se kde nachází a kolik například vypil piv. „Vzali jsme na sebe „odpovědnost“ toho, že budeme první akce, která to tady zavede. Nepochybujeme o tom, že budeme následováni dříve či později ostatními a budeme jim v tom maximálně nápomocni, protože ten systém je skvělý,“ řekl. Čipové náramky fungují běžně na festivalech v Americe nebo Maďarsku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře