Reklama
reklama

Brněnský koncert francouzské zpěvačky ZAZ je téměř vyprodán

„Posledních dvě stě vstupenek!“ hlásili před pár dny pořadatelé. Zpěvačka patří mezi nejoblíbenější zahraniční interpretky v Česku, proto k listopadovému pražskému koncertu přidala na 1. prosince právě tento brněnský. Pětitisícová kapacita je už skoro celá naplněna, poslední vstupenky koupíte za 790 korun. A zda chcete sedět či stát se stačí rozhodnout až na místě.

Vystoupení nabídne divákům možnost užít si originální směsici šansonu, jazzu, popu a electroswingu. Jednotná vstupenka opravňuje jak ke vstupu na sedadlové tribuny, tak přímo do kotle pod pódium. „Každý se může přímo na místě rozhodnout, jakým způsobem si bude chtít tuto jedinečnou hudební událost vychutnat. Nicméně zejména těm, kteří se budou chtít dostat co nejblíže pódiu, doporučujeme včasný příchod,“ upozorňuje umělecký ředitel JazzFestBrno Vilém Spilka. Brány haly Vodova by se měly otevřít přibližně v šest hodin. Samotný koncert pak začíná o hodinu a půl později.

ZAZ má v Česku velkou fanouškovskou základnu, přesto se u nás představila zatím pouze festivalovému publiku. Nyní po opakovaném úspěchu na pódiu ostravských Colours se oblíbená zpěvačka a skladatelka konečně chystá do Česka na dlouho očekávaný samostatný koncert. Dostat vytíženou zpěvačku do Brna nebylo vůbec jednoduché a vyjednávání trvala přibližně dva roky. „Jsme moc rádi, že se nám naše úsilí nakonec vyplatilo a čeští fanoušci se tak na jednom místě dočkají dvou jedinečných hudebních událostí ve třech dnech,“ říká Spilka. Připomíná tím koncert čtrnáctinásobného držitele Grammy, fenomenálního amerického pianisty Herbieho Hancocka, který v hale Vodova zahraje 29. listopadu.

Vlastním jménem Isabelle Geffroy zpívá odmalička, studovala na hudební škole a obdivuje Boba Marleyho, Ellu Fitzgerald, Richarda Bonu a Bobbyho McFerrina. Od roku 2001 prošla nejrůznějšími bluesovými a jazzovými kapelami, s nimiž vystupovala v marocké Casablance, Japonsku, Kolumbii, na Sibiři nebo u egyptských pyramid. V roce 2006 se vrátila do Paříže a trochu hudebně tápala. Vše se změnilo po setkání s producentem Kérredine Soltanim, s nímž natočila v roce 2010 debutové album s prostým názvem ZAZ.

Většinu skladeb složila sama, některými přispěl francouzský písničkář Raphael Haroche. Prodalo se ho skoro dva miliony, čímž se stala miláčkem Francie a po velkém turné si získala i další země, včetně České republiky. Návštěvníci jejího brněnského koncertu teď mají unikátní možnost shlédnout pestrou show, jež dává vyniknout různým pěveckým polohám ZAZ.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře