Reklama
reklama

Brněnský koncert francouzské zpěvačky ZAZ je téměř vyprodán

„Posledních dvě stě vstupenek!“ hlásili před pár dny pořadatelé. Zpěvačka patří mezi nejoblíbenější zahraniční interpretky v Česku, proto k listopadovému pražskému koncertu přidala na 1. prosince právě tento brněnský. Pětitisícová kapacita je už skoro celá naplněna, poslední vstupenky koupíte za 790 korun. A zda chcete sedět či stát se stačí rozhodnout až na místě.

Vystoupení nabídne divákům možnost užít si originální směsici šansonu, jazzu, popu a electroswingu. Jednotná vstupenka opravňuje jak ke vstupu na sedadlové tribuny, tak přímo do kotle pod pódium. „Každý se může přímo na místě rozhodnout, jakým způsobem si bude chtít tuto jedinečnou hudební událost vychutnat. Nicméně zejména těm, kteří se budou chtít dostat co nejblíže pódiu, doporučujeme včasný příchod,“ upozorňuje umělecký ředitel JazzFestBrno Vilém Spilka. Brány haly Vodova by se měly otevřít přibližně v šest hodin. Samotný koncert pak začíná o hodinu a půl později.

ZAZ má v Česku velkou fanouškovskou základnu, přesto se u nás představila zatím pouze festivalovému publiku. Nyní po opakovaném úspěchu na pódiu ostravských Colours se oblíbená zpěvačka a skladatelka konečně chystá do Česka na dlouho očekávaný samostatný koncert. Dostat vytíženou zpěvačku do Brna nebylo vůbec jednoduché a vyjednávání trvala přibližně dva roky. „Jsme moc rádi, že se nám naše úsilí nakonec vyplatilo a čeští fanoušci se tak na jednom místě dočkají dvou jedinečných hudebních událostí ve třech dnech,“ říká Spilka. Připomíná tím koncert čtrnáctinásobného držitele Grammy, fenomenálního amerického pianisty Herbieho Hancocka, který v hale Vodova zahraje 29. listopadu.

Vlastním jménem Isabelle Geffroy zpívá odmalička, studovala na hudební škole a obdivuje Boba Marleyho, Ellu Fitzgerald, Richarda Bonu a Bobbyho McFerrina. Od roku 2001 prošla nejrůznějšími bluesovými a jazzovými kapelami, s nimiž vystupovala v marocké Casablance, Japonsku, Kolumbii, na Sibiři nebo u egyptských pyramid. V roce 2006 se vrátila do Paříže a trochu hudebně tápala. Vše se změnilo po setkání s producentem Kérredine Soltanim, s nímž natočila v roce 2010 debutové album s prostým názvem ZAZ.

Většinu skladeb složila sama, některými přispěl francouzský písničkář Raphael Haroche. Prodalo se ho skoro dva miliony, čímž se stala miláčkem Francie a po velkém turné si získala i další země, včetně České republiky. Návštěvníci jejího brněnského koncertu teď mají unikátní možnost shlédnout pestrou show, jež dává vyniknout různým pěveckým polohám ZAZ.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře