Reklama
reklama

Benefiční akce Brno pro Ukrajinu podpoří oběti násilí i postižené rodiny

Na podporu obětem násilí na Ukrajině proběhne ve středu 19. března benefiční akce v Divadle Husa na provázku. Výstava fotografií z Majdanu, promítání filmu nebo koncerty Ivana Mládka či Ládi Kerndla pomohou vybrat peníze.

Akci pořádá Nezávislé tiskové centrum ČR-Ukrajina a brněnští EudoMaidani. Součástí večera bude diskuse o dění na Ukrajině, výstava fotografií z Majdanu a promítání studentského filmu z univerzity Karpenko-Kary Povolání: občan.

Hudební vystoupení pak zajistí Ivan Mládek, Gentle Irony Trio, Láďa Kerndl, Nebeztebe nebo Distant Bells- Pink Floyd revival. Akci zaštítil Karel Schwarzenberg a rektor Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Ivo Medek.

Studentské vstupné vyjde na sto korun, plné dvě stě. Podle sociální sítě se zúčastní více než sto osmdesát lidí. Vybrané peníze půjdou skrze účty Člověka v tísni obětem násilí na Ukrajině a postiženým rodinám.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře