Reklama
reklama

Benefiční akce Brno pro Ukrajinu podpoří oběti násilí i postižené rodiny

Na podporu obětem násilí na Ukrajině proběhne ve středu 19. března benefiční akce v Divadle Husa na provázku. Výstava fotografií z Majdanu, promítání filmu nebo koncerty Ivana Mládka či Ládi Kerndla pomohou vybrat peníze.

Akci pořádá Nezávislé tiskové centrum ČR-Ukrajina a brněnští EudoMaidani. Součástí večera bude diskuse o dění na Ukrajině, výstava fotografií z Majdanu a promítání studentského filmu z univerzity Karpenko-Kary Povolání: občan.

Hudební vystoupení pak zajistí Ivan Mládek, Gentle Irony Trio, Láďa Kerndl, Nebeztebe nebo Distant Bells- Pink Floyd revival. Akci zaštítil Karel Schwarzenberg a rektor Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Ivo Medek.

Studentské vstupné vyjde na sto korun, plné dvě stě. Podle sociální sítě se zúčastní více než sto osmdesát lidí. Vybrané peníze půjdou skrze účty Člověka v tísni obětem násilí na Ukrajině a postiženým rodinám.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře