Reklama
reklama

Benefice pro Emila - rockové pecky v podání Filharmonie Brno

Slavná díla od skupin  Queen, Rolling Stones, The Beatles, AC/DC, Jethro Tull, Deep Purple a dalších zahrají na jedinečném koncertu 12. prosince od 18 hodin hudebníci Filharmonie Brno pod taktovkou Miloše Machka. Současně s nevšedním zážitkem však diváci přispějí navíc na dobrou věc. Celý výtěžek z prodeje vstupenek za jednotnou cenu 300 Kč je totiž určen na podporu handicapovaných sportujících dětí prostřednictvím Nadace Emil.

Koncert, který je připravený speciálně pro předvánoční období nese název Christmas Dreams a pro vánoční snění je připraveno dvanáct skladeb. Mezi nimi i slavný Psací stroj (Typewriter) od Leroy Andersona – skladba v níž kromě klasických filharmonických nástrojů zazní i skutečný psací stroj. Posluchači uslyší i známou Barcelonu od Queen nebo třeba jednu z nejznámějších skladeb The Beatles: Yesterday. Za doprovodu orchestru vystoupí Hana Škarková – soprán, Marek Olbrzymek – tenor, Petr Hladík – psací stroj, osobitým průvodcem celým pořadem se stane dirigent a moderátor Miloš Machek.

Současně s nevšedním zážitkem však diváci přispějí navíc na dobrou věc. Celý výtěžek z prodeje vstupenek za jednotnou cenu 300 Kč je totiž určen na podporu handicapovaných sportujících dětí prostřednictvím Nadace Emil. Vstupenka na tuto jedinečnou událost tak může být skutečně dobrým mikulášským nebo „předvánočním“ dárkem. Filharmonie Brno a Emil spolupracují dlouhodobě. „Loňský benefiční koncert byl vyprodaný do posledního místa. I letos se těším na báječný hudební zážitek, ale i na to, že budeme moci z výtěžku výrazně přispět handicapovaným dětem na jejich sportovní potřeby, komentuje ředitel nadačnho fondu Vítězslav Dohnal.

Vstupenky je možné koupit v předprodeji Filharmonie Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře