Reklama
reklama

Aspiranti na slovenskou desku roku připravují na Flédě dvojkoncert

To nejlepší ze slovenské hudební scény, v jednom večeru, na jednom pódiu. Takový bude program 9. března na Flédě, kdy klub ovládnou kapely Puding Pani Elvisovej a Chiki liki tu-a, obě nominované na Radio Head Awards v kategorii deska roku. Zaručena je tak tříhodinová dávka kvalitních slovenských textů plných nadsázky.

Košická kapela Puding Paní Elvisovej má na svém kontě již čtyři electro-popová alba a momentálně slaví úspěch u fanoušků i kritiků s tím posledním, které dostalo název Tektonická Platňa. Úspěch na slovenských Radio Head Awards pro ně ale není ničím novým. Od roku 2010 získali ocenění již třikrát, a to za nejlepší koncertní kapelu roku nebo skladbu roku.

,,Puding Pani Elvisovej je stabilním hostem festivalů jako Pohoda nebo Grape. V Brně mají velkou fanouškovskou základnu a jejich koncert na Flédě bude mít skvělou atmosféru zvláště proto, že se vrací do našeho města po roční pauze,” vysvětluje dramaturg Ondřej Bača a dodává, že rukopis kapely je jedinečným mixem elektronické taneční hudby plné různých experimentů s dokonce až punkovým nasazením. Diváci se tak mohou těšit na show plnou energie. 

Úspěch se svým albem slaví také Chiki liki tu-a, jejichž show se nese na rockově alternativní vlně. Ke svému 20 letému výročí vydali desku s netradičním názvem Slzy tvý mámy, Šedivy a spol. ,,Kapela patří mezi bardy středoevropské rockové scény a já osobně mám pro ně velkou slabost. Věřím, že nebudu sám, kdo si od srdce zabrouká například jejich hit Kristína,” konstatuje s nadhledem Bača. Chiki liki tu-a odehráli přes 1000 koncertů v klubech i na velkých festivalech po celé Evropě. Neminuly je akce jako jsou Sziget, Trutnov open air, Pohoda, Grape a klubové koncerty v Paříži, Bordeaux nebo Londýně. 

Puding Pani Elvisovej +  Chiki-liki tu-a, Fléda, 9. března, 20:00

Vstupné 180 Kč + poplatky předprodeje / 220 Kč na místě
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře