Reklama
reklama

Herci Pavla a Dušan Vitázkovi otevřeli v ZOO novou orlí voliéru

Unikátní průchozí voliéru orlů bělohlavých otevřela brněnská zoologická zahradu v sobotu v jedenáct hodin dopoledne. Kromě herecké dvojice s dcerou si slavnostní příležitost nenechala ujít stovka návštěvníků.

Po zpěvu Dušana Vitázka a indiánském tanci přišlo na řadu slavnostní přestřihnutí pásky primátorem Romanem Onderkou. „Trochu nás postrašil déšť, který jsme úspěšně zažehnali indiánským rituálem očištění a orlím tancem. Děkujeme všem, kteří přišli a pokud jste to nestihli dnes, určitě brzy navštivte naši novou expozici,“ řekla mluvčí ZOO Brno Monika Brindzáková.

Orel bělohlavý se vyznačuje velikými žlutými zobáky a mohutnými drápy. Několik jich přišlo do nové brněnské voliéry ze zoologické zahrady v Liberci. Tito draví ptáci se ve volné přírodě živí stejně jako většina orlů rodu Haliaeetus rybami a mršinami, proto se vyskytují zejména v blízkosti vodních ploch.

Voliéra je doplněná o výběhy pro urzony kanadské a skunky severní.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře