Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Spojení muže a ženy měl představovat první soutěžní ohňostroj

Obrovský zájem o ohňostroj přehlídky Ignis Brunensis na brněnské přehradě nepolevil ani letos. Lidé v sobotu zamířili na Ohnivé duše II. od české skupiny Theatrum Pyroboli a o půl jedenácté zaplnili celé okolí brněnské části Bystrc.

První část měla zobrazit duše žen a mužů v romantické zahradě u modrého jezera za východu slunce. Vnímavému diváku to mohlo připomínat rozkvétající záhony květů a keřů, v další části zase spojení muže a ženy vrcholící kosmickou bouří.

Radio Kiss Hady přenášelo hudbu doplňující ohňostrojovou přehlídku, a kdo ji neslyšel z reprobeden, mohl si ji tak pustit do vlastních sluchátek. Poznal by Dymáka od Leoše Janáčka, soundtrack z filmu Pearl Harbor nebo část varhanní fugy od Bacha.

Další ohňostroj předvede již první zahraniční host z Chorvatska ve středu 11. června na hudbu skupiny Abba.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře