Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Herec Jan Tříska dostal symbolický klíč od radnice Brno - střed

Radnici Brno-střed navštívil herec Jan Tříska. Setkání to bylo podle všech zúčastněných milé a neformální, vzácný host od městské části obdržel obraz Ivana Kulheima a symbolický klíč od radnice.

Herec Jan Tříska navštívil Brno kvůli účinkování na Plesu v Opeře. Je hereckou hvězdou, o které by se směle dalo říct, že jde o ikonu divadelní i filmové tvorby. Tříska, kterému mnozí diváci v Česku říkají Pan Herec, oslavil 4. listopadu své 77. narozeniny. Kromě filmových rolí ztvárnil Tříska i řadu divadelních úloh přímo v dílech Williama Shakespeara. K těm nejznámějším patří například titulní role krále Leara ve stejnojmenné hře nebo postava Romea v dramatu Romeo a Julie, kterou před padesáti lety nastudoval pro Národní divadlo pod režijním vedením Otomara Krejči.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře