Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Bitva tří císařů přilákala osm a půl tisíce lidí

Pocitová teplota mínus sedm stupňů nezabránila devíti stům vojákům, tisícům zvědavcům a šedesáti koním strávit dvě sobotní odpolední hodiny pod kopcem Santon v Tvarožné. Odehrála se tam bitva u příležitosti dvě stě devátého výročí Bitvy u Slavkova.

Prach, zima a hlučné rány z patnácti děl byly jen slabým odrazem toho, jak to tenkrát asi vypadalo. Přesto to návštěvníkům stačilo a nadšeně sledovali bitevní ukázku francouzského císaře Napoleona s rakouskými a ruskými vojsky. Ta bude příští rok ještě větší, protože si pořadatelé připomenou výročí dvě stě desáté. Plánují, že se do scény zapojí dva tisíce účastníků.

Letos si organizátoři připomněli dvacáté páté výročí od pořádání vzpomínkových napoleonských akcí. Ačkoli bylo odpoledne vydařené, museli pořadatelé několikrát upozorňovat, aby lidé nelezli na stromy. Večer pak vyvrcholil ohňostrojem ve Slavkově u Brna.

Po celý víkend mohou zájemci zamířit na vojenská ležení do Křenovic, Zbýšova, na Starou poštu pozořickou nebo do Kobylnic u Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře