Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Bitva tří císařů přilákala osm a půl tisíce lidí

Pocitová teplota mínus sedm stupňů nezabránila devíti stům vojákům, tisícům zvědavcům a šedesáti koním strávit dvě sobotní odpolední hodiny pod kopcem Santon v Tvarožné. Odehrála se tam bitva u příležitosti dvě stě devátého výročí Bitvy u Slavkova.

Prach, zima a hlučné rány z patnácti děl byly jen slabým odrazem toho, jak to tenkrát asi vypadalo. Přesto to návštěvníkům stačilo a nadšeně sledovali bitevní ukázku francouzského císaře Napoleona s rakouskými a ruskými vojsky. Ta bude příští rok ještě větší, protože si pořadatelé připomenou výročí dvě stě desáté. Plánují, že se do scény zapojí dva tisíce účastníků.

Letos si organizátoři připomněli dvacáté páté výročí od pořádání vzpomínkových napoleonských akcí. Ačkoli bylo odpoledne vydařené, museli pořadatelé několikrát upozorňovat, aby lidé nelezli na stromy. Večer pak vyvrcholil ohňostrojem ve Slavkově u Brna.

Po celý víkend mohou zájemci zamířit na vojenská ležení do Křenovic, Zbýšova, na Starou poštu pozořickou nebo do Kobylnic u Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře