Reklama
reklama

Festival Bonjour Brno láká na francouzské speciality i hvězdné hosty

Už po dvacáté se v pátek otevřely brány festivalu francouzské kultury Bonjour Brno. Chystá se výstava, divadelní představení, degustace i setkání s francouzským dramatikem. Festival potrvá do 27. dubna.

V pátek 18. dubna proběhne vernisáž výstavy kreseb a akvarelů Lenky Horňákové Civade s názvem Barvy Provence a Maroka. „Expozice propojuje oba břehy Středozemního moře. Vernisáž je spojená s autorským čtením z textů o Maroku i jejích dříve vydaných knih,“ popsala Eva Macková z Alliance Française Brno. Zájemci zamíří do kavárny U Palečka v pět hodin odpoledne.

Setkání s francouzským fotografem Rithem Banneyem na jeho výstavě Somewhere bude v rámci festivalu umožněno 23. dubna v malém sále kina Art v sedm hodin večer. „Milovníci francouzské kuchyně během festivalu rozhodně strádat nebudou, mohou totiž od 14. do 18. dubna zajít na speciální degustační menu do restaurace La Bouchée, nebo se rovnou naučit péct quiche či tarte tatin v kurzech vaření pořádaných Francouzskou aliancí,“ upřesnila.

Chybět nebude ani přehlídka francouzských filmů v Artu od 21. do 24. dubna nebo poetická hudební retrospektiva George Brassense v podání divadelního spolku Cage de Scène 24. dubna. Festival vyvrcholí o víkendu 25. až 27. dubna v lužáneckém parku. V rámci divadelního večera v pátek se odehrají celkem čtyři představení různých žánrů - od akrobacie s prvky nového cirkusu, loutkového představení, pohybové klauniády až po lehce filozofické drama.

Na festival 29. dubna naváže dvoudenní setkání s dílem francouzského dramatika Pierra de Marivaux. Vstupenky na festivalová představení je možné koupit na místě nebo v předprodeji v kanceláři Alliance Française Brno (kromě koncertů Voilà!, Ibrahima Maaloufa a filmové přehlídky v kině Art).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře