Reklama
reklama

Festival Bonjour Brno láká na francouzské speciality i hvězdné hosty

Už po dvacáté se v pátek otevřely brány festivalu francouzské kultury Bonjour Brno. Chystá se výstava, divadelní představení, degustace i setkání s francouzským dramatikem. Festival potrvá do 27. dubna.

V pátek 18. dubna proběhne vernisáž výstavy kreseb a akvarelů Lenky Horňákové Civade s názvem Barvy Provence a Maroka. „Expozice propojuje oba břehy Středozemního moře. Vernisáž je spojená s autorským čtením z textů o Maroku i jejích dříve vydaných knih,“ popsala Eva Macková z Alliance Française Brno. Zájemci zamíří do kavárny U Palečka v pět hodin odpoledne.

Setkání s francouzským fotografem Rithem Banneyem na jeho výstavě Somewhere bude v rámci festivalu umožněno 23. dubna v malém sále kina Art v sedm hodin večer. „Milovníci francouzské kuchyně během festivalu rozhodně strádat nebudou, mohou totiž od 14. do 18. dubna zajít na speciální degustační menu do restaurace La Bouchée, nebo se rovnou naučit péct quiche či tarte tatin v kurzech vaření pořádaných Francouzskou aliancí,“ upřesnila.

Chybět nebude ani přehlídka francouzských filmů v Artu od 21. do 24. dubna nebo poetická hudební retrospektiva George Brassense v podání divadelního spolku Cage de Scène 24. dubna. Festival vyvrcholí o víkendu 25. až 27. dubna v lužáneckém parku. V rámci divadelního večera v pátek se odehrají celkem čtyři představení různých žánrů - od akrobacie s prvky nového cirkusu, loutkového představení, pohybové klauniády až po lehce filozofické drama.

Na festival 29. dubna naváže dvoudenní setkání s dílem francouzského dramatika Pierra de Marivaux. Vstupenky na festivalová představení je možné koupit na místě nebo v předprodeji v kanceláři Alliance Française Brno (kromě koncertů Voilà!, Ibrahima Maaloufa a filmové přehlídky v kině Art).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře