Reklama
reklama

Dopravní hřiště propojilo rozdílné světy, v hlavní roli byl hendikep

Úskalí jízdy na invalidním vozíku, chůzi se slepeckou holí nebo výcvik vodicích psů. To vše včera mohli vyzkoušet návštěvníci akce Rivec cup. Jejím cílem bylo vzájemně přiblížit a propojit několik odlišných světů.

V rámci akce nazvané Rivec cup se Areál dopravní výchovy na celý den otevřel zejména pro lidi s hendikepem. Ve spolupráci s Ligou vozíčkářů, Paracentrem Fenix a Spolkem Vodicí pes ji uspořádala Městská policie Brno. Cílem bylo mimo jiné dát najevo obdiv těm, kteří svoje postižení vnímají z té lepší stránky a jako přirozenou součást života.

Pestrý program byl určen vozíčkářům, tělesně postiženým, nevidomým, slabozrakým, jedincům s vadami řeči, ale i hluchoslepým, kteří dorazili z brněnských škol, ústavů a dalších specializovaných zařízení. Přestože ne zcela všichni účastníci mohli připravené atrakce vnímat všemi smysly, zájem byl veliký.

Návštěvníci měli na více než desítce stanovišť možnost vyzkoušet si, co obnáší světy těch ostatních. „Chodiči“ si na speciální překážkové dráze, ale i mimo ni na vlastní kůži vyzkoušeli nejen úskalí jízdy na invalidním vozíku, ale třeba i náročnost koordinace pohybu na ručním kole – tzv. handbiku, opileckou stezku i chůzi se slepeckou holí. Pozornost 430 návštěvníků přilákal i preventivní autobus brněnských strážníků – Mobidik, dopravní trenažery, laserová střelnice, stejně jako služební auto a skútr městské policie.

Zájem vzbudila i ukázka práce psovodů městské policie a praktické seznámení s výcvikem vodicích psů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře