Reklama
reklama

Dopravní hřiště propojilo rozdílné světy, v hlavní roli byl hendikep

Úskalí jízdy na invalidním vozíku, chůzi se slepeckou holí nebo výcvik vodicích psů. To vše včera mohli vyzkoušet návštěvníci akce Rivec cup. Jejím cílem bylo vzájemně přiblížit a propojit několik odlišných světů.

V rámci akce nazvané Rivec cup se Areál dopravní výchovy na celý den otevřel zejména pro lidi s hendikepem. Ve spolupráci s Ligou vozíčkářů, Paracentrem Fenix a Spolkem Vodicí pes ji uspořádala Městská policie Brno. Cílem bylo mimo jiné dát najevo obdiv těm, kteří svoje postižení vnímají z té lepší stránky a jako přirozenou součást života.

Pestrý program byl určen vozíčkářům, tělesně postiženým, nevidomým, slabozrakým, jedincům s vadami řeči, ale i hluchoslepým, kteří dorazili z brněnských škol, ústavů a dalších specializovaných zařízení. Přestože ne zcela všichni účastníci mohli připravené atrakce vnímat všemi smysly, zájem byl veliký.

Návštěvníci měli na více než desítce stanovišť možnost vyzkoušet si, co obnáší světy těch ostatních. „Chodiči“ si na speciální překážkové dráze, ale i mimo ni na vlastní kůži vyzkoušeli nejen úskalí jízdy na invalidním vozíku, ale třeba i náročnost koordinace pohybu na ručním kole – tzv. handbiku, opileckou stezku i chůzi se slepeckou holí. Pozornost 430 návštěvníků přilákal i preventivní autobus brněnských strážníků – Mobidik, dopravní trenažery, laserová střelnice, stejně jako služební auto a skútr městské policie.

Zájem vzbudila i ukázka práce psovodů městské policie a praktické seznámení s výcvikem vodicích psů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře