Reklama
reklama

Žhavé léto v Artu. V kině se koná přehlídka španělských filmů

Od 11. do 15. 8. do brněnského Artu poprvé zavítá přehlídka španělských filmů v rámci 11. ročníku tradičního festivalu španělské kultury Ibérica. Tango, flamenko, machismo – tento srpen bude obzvláště horký!

Nezapomenutelné koncertní zážitky, virtuositu instrumentalistů, krásu a eleganci tanečnic, vášeň a nespoutanost tanečníků, pestrou přehlídku filmů i neopakovatelnou atmosféru jižního Španělska nabídne v srpnu 11. ročník festivalu španělské kultury Ibérica.

Do kina Art letos míří iberoamerická kinematografie a výstava fotografií s flamenkovou tematikou. Na filmové fanoušky čeká mimo jiné promítání kultovního snímku Tango od Carlose Saury, Sněhurka od Pabla Bergera a další zajímavé snímky, včetně výběrových pásem snímků z mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská šestnáctka.

Program:

11. 8.          18:00   Podej mi šampón (Pásmo krátkých filmů z Brněnské šestnáctky)

19:00   Vernisáž fotografií M. Zemana a zahájení přehlídky španělských filmů, vystoupení skupiny Maňana

                   20:30   Tango

12. 8.          20:30   Trosečník

13. 8.          20:30   A také déšť

14. 8.          19:00   Dáš si smetanu? (Pásmo krátkých filmů z Brněnské šestnáctky)

                   20:30   Chico a Rita

15. 8.          20:30   Sněhurka: Jiný příběh

Podej mi šampón

Ptačí kluk/13’

Pornobrujas/20’

Náhodné setkání/14’

Výdech/19’

Krev jednorožce/9’

Tango

Španělsko/Argentina/1998/Carlos Saura/115’/titulky

Mario Suárez se zrovna nachází v krizi středního věku, navíc ho opustila přítelkyně. Naplnění tedy hledá ve své práci - režíruje film o tangu. Jednoho večera se seznámí s hlavním producentem svého snímku, který ho poprosí, aby do jedné z rolí obsadil jeho milenku Elenu. Mario však začne s Elenou románek, přestože ví, že je to velmi nebezpečné a že se jí její předešlý partner jen tak nevzdá.

Trosečník

Naufragio/Španělsko/Německo/2010/Pedro Aguilera/95’/titulky

Robinson je ilegální přistěhovalec z Afriky, který jako mnoho jiných doufá v lepší budoucnost v Evropě. Do Španělska si s sebou přiváží také své rituály, duchy a magii. Přestože hlavním tématem je ilegální imigrace, film přináší symbolické vyjádření celé problematiky.

A také déšť

También la Iluvia/Španělsko/Francie/Mexiko/2010/Icíar Bollaín/98’/titulky

Ve snímku se prolínají dvě dějové linie. Zatímco první je zasazena do období španělské kolonizace Latinské Ameriky, druhá se odehrává v současnosti a zachycuje režiséra a producenta, kteří připravují v bolivijském městě Cochabamba snímek o Kryštofu Kolumbovi. Jejich práci však naruší nepokoje, které se ve městě rozhoří kvůli privatizaci vodovodního systému.

Dáš si smetanu?

Příběh dívky krve zbavené/25’

Kočka tančí se svým stínem/6’

Co oči nevidí/15’

Clarisa/16’

Kdo vydrží déle/12’

Chico a Rita

Španělsko/Velká Británie/2010/Fernando Trueba/Javier Mariscal/94’/titulky

V komiksovém vizuálním a částečně i dějovém stylu se odehrává melodramatický příběh jazzového hudebníka Chica a zpěvačky Rity. Milostný příběh začíná na konci čtyřicátých let na Kubě a postupně se přesouvá do Spojených států i do Evropy. V tradici těch nejlepších melodramat se pak rozvíjí jejich dobrodružství o věčném hledání vzájemné lásky.

Sněhurka: Jiný příběh

Blancanieves/Španělsko/2012/Pablo Berger/104’/titulky

Příběh je rozehrán v roce 1910, kdy je slavný matador Antonio Villalta těžce paralyzován po srážce s býkem. Jeho těhotná manželka, která tragédii sledovala, vzápětí zemře při porodu malé Carmen. K bezmocnému muži se jako pijavice přisaje zlotřilá pečovatelka Encarna a stane se jeho novou manželkou. Ta Carmen nejprve odsoudí k životu ve sklepení a téměř i k smrti. Děvče však přežije a je v divočině zachráněno partičkou trpaslíků…

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře