Reklama
reklama

V rámci festivalu Hrabal v Brně bude z Petrova vypuštěno sto holubů

Ku příležitosti oslav sta let od narození spisovatele a židenického rodáka Bohumila Hrabala pořádá Divadlo Husa na provázku festival s názvem Hrabal v Brně. Ten běží od úterý a skončí v neděli 30. března, kdy bude na jeho počest symbolicky vypuštěno sto holubů.

Ve čtvrtek promítne ve čtyři hodiny Dělnický dům v Židenicích film Něžný barbar, o dvě hodiny později pak snímek Dušana Kleina Andělské oči. V osm hodin Hrabalovy filmy zakončí Obsluhoval jsem anglického krále v režii Jiřího Menzela z roku 2006.

V pátek se v ulici Balbínova v Židenicích uskuteční happening Divadla Husa na provázku a jeho přátel s názvem Vivat Hrabal. Před rodným domem Hrabala se setká řada známých osobností a hostů, ve čtyři hodiny pak představí Divadlo Husa na provázku divákům jedno z vrcholných Hrabalových děl v režii Iva Krobota Příliš hlučná samota.

V sedm hodin pod vedením téhož režiséra přiblíží herci Národního divadla Brno Ostře sledované vlaky. O půl jedenácté večer bude v hospodě Veselá husa slavnostně instalován portrét Bohumila Hrabala. V sobotu nebude chybět ani scénické čtení Hrabalovy povídky pro děti, autorská dílna nebo výstava obrazů uspořádaná Památníkem národního písemnictví Praha.

O půl šesté pak zahájí velký komponovaný večer v Huse na provázku. V neděli bude po skončení mše na Petrově symbolicky vypuštěno jeho přáteli sto holubů a bude pokračovat další promítání velikánových vrcholových děl. Nebude chybět ani točení plzeňského piva zdarma.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře