Reklama
reklama

V červnu ovládne Brno tradiční festival Divadelní svět, zahrají i soubory z Ruska, Německa a Polska

Hry Woodyho Allena jsou letos jedním z hlavních témat pátého ročníku festivalu Divadelní svět Brno. Ten potrvá od 6. do 13. června a program je rozdělen do několika sekcí. Část představení bude zdarma.

Festival zahájí v pátek 6. června na nádvoří Staré radnice komedií Jak se ti líbí? aneb Mocná Afrodité, kterou speciálně připravil s herci všech brněnských divadel Vlastimil Peška. Diváci se mohou těšit na Michala Isteníka, Viktórii Matušovovou, Milana Holendu, Marii Durnovou nebo Pavla Nováka.

Program doplní také soubory z Polska, Německa a Ruska. Polské divadlo Korez přiveze hru Kometa neboli ukrutné XX. století Jaromíra Nohavici, postavenou na písních známého písničkáře. Německé Das Meininger Theater nastudovalo bláznivou sociální frašku Platit se nebude a ruské divadlo z Kazaně představí inscenaci o mládí, nevázanosti a všeobjímající lásce Kvadratura kruhu.

Všechna zahraniční představení budou titulkována, takže návštěvníci nemusí mít obavy, že by jim nerozuměli. Zamířit na ně mohou za sto korun. Speciálním hostem festivalu bude francouzská komediální herečka Isabelle Nanty. Ve čtvrtek 12. června bude za její účasti promítnut v Artu film Amélie z Montmartru, po němž bude následovat krátká beseda.

Off program nabízí letos zdarma představení od tří hodin každý den na náměstí Svobody, před Místodržitelským palácem a v přilehlých ulicích. Divadelní prkna ovládne cirkusové duo z Velké Británie Urban Angels, bubenické vystoupení petrohradského Divadla Mimigratů nebo pantomimická one-man show Toma Oscara Gredera ze Švýcarska. Chybět nebudou ani malá česká divadla.

Předprodej byl zahájen v únoru, v tuto chvíli je prodaných lístků téměř za milion korun. „Program se tak ukazuje jako divácky velmi atraktivní. Letošní ročník je za celou historii tohoto festivalu rekordní v počtu prodaných vstupenek. Již je vyprodáno dvanáct představení,“ informovala ředitelka festivalu Petra Kačírková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře