Reklama
reklama

V červnu ovládne Brno tradiční festival Divadelní svět, zahrají i soubory z Ruska, Německa a Polska

Hry Woodyho Allena jsou letos jedním z hlavních témat pátého ročníku festivalu Divadelní svět Brno. Ten potrvá od 6. do 13. června a program je rozdělen do několika sekcí. Část představení bude zdarma.

Festival zahájí v pátek 6. června na nádvoří Staré radnice komedií Jak se ti líbí? aneb Mocná Afrodité, kterou speciálně připravil s herci všech brněnských divadel Vlastimil Peška. Diváci se mohou těšit na Michala Isteníka, Viktórii Matušovovou, Milana Holendu, Marii Durnovou nebo Pavla Nováka.

Program doplní také soubory z Polska, Německa a Ruska. Polské divadlo Korez přiveze hru Kometa neboli ukrutné XX. století Jaromíra Nohavici, postavenou na písních známého písničkáře. Německé Das Meininger Theater nastudovalo bláznivou sociální frašku Platit se nebude a ruské divadlo z Kazaně představí inscenaci o mládí, nevázanosti a všeobjímající lásce Kvadratura kruhu.

Všechna zahraniční představení budou titulkována, takže návštěvníci nemusí mít obavy, že by jim nerozuměli. Zamířit na ně mohou za sto korun. Speciálním hostem festivalu bude francouzská komediální herečka Isabelle Nanty. Ve čtvrtek 12. června bude za její účasti promítnut v Artu film Amélie z Montmartru, po němž bude následovat krátká beseda.

Off program nabízí letos zdarma představení od tří hodin každý den na náměstí Svobody, před Místodržitelským palácem a v přilehlých ulicích. Divadelní prkna ovládne cirkusové duo z Velké Británie Urban Angels, bubenické vystoupení petrohradského Divadla Mimigratů nebo pantomimická one-man show Toma Oscara Gredera ze Švýcarska. Chybět nebudou ani malá česká divadla.

Předprodej byl zahájen v únoru, v tuto chvíli je prodaných lístků téměř za milion korun. „Program se tak ukazuje jako divácky velmi atraktivní. Letošní ročník je za celou historii tohoto festivalu rekordní v počtu prodaných vstupenek. Již je vyprodáno dvanáct představení,“ informovala ředitelka festivalu Petra Kačírková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře