Reklama
reklama

V Brně proběhne v sobotu poprvé Noc divadel, návštěvníky čeká velká bojová hra

Objevit ztracenou múzu, vyfotit se s rekvizitami a kostýmy, zhlédnout představení v jedoucím autobusu nebo si ulovit podpis od oblíbeného herce nabízí zítřejší Noc divadel. K třiadvaceti městům v republice se letos připojilo i Brno. Do akce se zapojilo více než osm divadel, kdo je všechny obejde a objeví ztracenou múzu, získá dárek.

Noc divadel se koná od roku 2008 a je v ní v současné době aktivních jedenáct evropských zemí. V České republice si připravilo různorodý program divadelních zážitků přes osmdesát souborů ze čtyřiadvaceti měst, na Moravě k nim patří také Ostrava, Olomouc, Uherské Hradiště nebo Zlín. Ve všech městech proběhne v sedm hodin večer společný celorepublikový potlesk, propojí nejen české a moravské scény, ale zapojí se i několik dalších evropských zemí.

V letošním roce se kromě České republiky přidala také Belgie a Bulharsko. „Velmi rádi vidíme, jaký zájem souborů, médií i veřejnosti akce vyvolala. Nadšení divadelníků se projevilo také v originalitě programu, což určitě ocení všichni, kteří se chystají vyrazit v sobotu do divadla,“ uvedla ředitelka z institutu umění – Divadelního ústavu Pavla Petrová.

Brněnská divadla se spojila kromě potlesku také lampionovým průvodem nebo příběhovou hrou „Múze na stopě“. „Průvod začne o půl šesté a bude procházet celým centrem města. U každého divadla proběhne krátké zastavení s hrou nebo jiným vystoupením,“ popsal Ondřej Navrátil z Centra experimentálního divadla.

„Hra, která povede návštěvníky po osmi zapojených brněnských divadlech, potrvá od osmi hodin večer do půlnoci. V každém z nich budou muset účastníci splnit nějaký úkol, související s divadelním prostředím, například nazvučit představení nebo se stát garderobiérem. Ti úspěšní budou samozřejmě odměněni,“ dodal.

Biodivadlo Napříč.cz nabídne představení v autobuse během jízdy. Ten bude odjíždět z křižovatky ulice České a Joštovy o čtvrt na osm, ve tři čtvrtě na devět a o čtvrt na jedenáct večer. Jízdné vyjde na sto padesát korun. Divadlo Husa na provázku otevře své dveře do tajů a zákoutí divadla od půl páté do půl sedmé a v Městském divadle Brno se po všech svých představeních herci svým fanouškům podepíšou.

Ve většině divadel je připraven pro zájemce zajímavý program. Národní divadlo si naplánovalo v Divadle Reduta prohlídkovou trasu „Noc divadel v duchu V+W“ – konfrontace jevištního a filmového pojetí světa Voskovce a Wericha. V Janáčkově divadle je zase nachystaná hrůzostrašná prohlídka zákulisí s názvem Bojíme se v divadle anebo Expedice do strašidelného snu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře