Reklama
reklama

V Brně proběhne v sobotu poprvé Noc divadel, návštěvníky čeká velká bojová hra

Objevit ztracenou múzu, vyfotit se s rekvizitami a kostýmy, zhlédnout představení v jedoucím autobusu nebo si ulovit podpis od oblíbeného herce nabízí zítřejší Noc divadel. K třiadvaceti městům v republice se letos připojilo i Brno. Do akce se zapojilo více než osm divadel, kdo je všechny obejde a objeví ztracenou múzu, získá dárek.

Noc divadel se koná od roku 2008 a je v ní v současné době aktivních jedenáct evropských zemí. V České republice si připravilo různorodý program divadelních zážitků přes osmdesát souborů ze čtyřiadvaceti měst, na Moravě k nim patří také Ostrava, Olomouc, Uherské Hradiště nebo Zlín. Ve všech městech proběhne v sedm hodin večer společný celorepublikový potlesk, propojí nejen české a moravské scény, ale zapojí se i několik dalších evropských zemí.

V letošním roce se kromě České republiky přidala také Belgie a Bulharsko. „Velmi rádi vidíme, jaký zájem souborů, médií i veřejnosti akce vyvolala. Nadšení divadelníků se projevilo také v originalitě programu, což určitě ocení všichni, kteří se chystají vyrazit v sobotu do divadla,“ uvedla ředitelka z institutu umění – Divadelního ústavu Pavla Petrová.

Brněnská divadla se spojila kromě potlesku také lampionovým průvodem nebo příběhovou hrou „Múze na stopě“. „Průvod začne o půl šesté a bude procházet celým centrem města. U každého divadla proběhne krátké zastavení s hrou nebo jiným vystoupením,“ popsal Ondřej Navrátil z Centra experimentálního divadla.

„Hra, která povede návštěvníky po osmi zapojených brněnských divadlech, potrvá od osmi hodin večer do půlnoci. V každém z nich budou muset účastníci splnit nějaký úkol, související s divadelním prostředím, například nazvučit představení nebo se stát garderobiérem. Ti úspěšní budou samozřejmě odměněni,“ dodal.

Biodivadlo Napříč.cz nabídne představení v autobuse během jízdy. Ten bude odjíždět z křižovatky ulice České a Joštovy o čtvrt na osm, ve tři čtvrtě na devět a o čtvrt na jedenáct večer. Jízdné vyjde na sto padesát korun. Divadlo Husa na provázku otevře své dveře do tajů a zákoutí divadla od půl páté do půl sedmé a v Městském divadle Brno se po všech svých představeních herci svým fanouškům podepíšou.

Ve většině divadel je připraven pro zájemce zajímavý program. Národní divadlo si naplánovalo v Divadle Reduta prohlídkovou trasu „Noc divadel v duchu V+W“ – konfrontace jevištního a filmového pojetí světa Voskovce a Wericha. V Janáčkově divadle je zase nachystaná hrůzostrašná prohlídka zákulisí s názvem Bojíme se v divadle anebo Expedice do strašidelného snu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře