Reklama
reklama

Strýček Váňa se po padesáti letech vrací na brněnská divadelní prkna

Od smrti autora Antona Pavloviče Čechova uplyne letos sto deset let. A při té příležitosti se Městské divadlo Brno rozhodlo po půl století vrátit k jeho dílu Strýček Váňa. Příběh od jednoho z nejčastěji inscenovaných autorů vůbec předvedou brněnští herci v premiéře 8. února.

Diváci zamíří na zapadlou venkovskou usedlost, kam před časem přijel penzionovaný profesor s mladou chotí. Na statku hospodaří Ivan Vojnickij (strýček Váňa) a příjezd honorace z města obrátí chod hospodářství a ustálené vztahy naruby. „Snídá se v poledne, obědvá večer. Ženy pijí a pláčou nad promarněnými možnostmi, muži pijí a pláčou nad promarněnými možnostmi ještě o poznání více. A úroda zatím hnije,“ upřesňuje děj dramaturg Jiří Záviš.

Hru plnou humoru a hořkosti napsal Čechov před sto sedmnácti lety. Podle režiséra Stanislava Moši by nemělo jít o hru beznadějnou a skeptickou, ale slibuje hořkou komedii s krásnými hereckými party. Kostýmy vycházejí ze střihu dvacátých nebo třicátých let minulého století a na scéně se mimo jiné objeví les nebo prkenné vězení.

V hlavní roli se představí Viktor Skála po boku Petra Štěpána, dále nebude chybět Ivana Vaňková, Zdeněk Junák, Jan Mazák, Svetlana Janotová nebo Miroslava Kolářová. Na scéně Emila Konečného, v kostýmech Andrey Kučerové a na hudbu Zdenka Merty uvidí divadelní fanoušci Strýčka Váňu v premiéře 8. února na Činoherní scéně Městského divadla Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře