Reklama
reklama

Sedm představení v jeden den odehraje Městské divadlo Brno

To, že někdy zahraje Městské divadlo Brno tři až čtyři představení za jeden den, je běžné. Ale aby tamní potěšili diváky hned sedmkrát, to tu ještě nebylo. V sobotu 26. října odehrají brněnští herci sedm představení na čtyřech různých scénách ve třech městech a ve dvou státech světa.

Městské divadlo bude v sobotu na nohou, kromě představení v domácím budou hostovat v Praze a Bratislavě. Herce, hudebníky ale i techniky, maskérky nebo vlásenkářky posílí externisti. Do hlavního města přijede brněnská výprava s muzikálem Zorro ve dvě hodiny odpoledne a v šest večer konkrétně do Divadla Hybernia. „Zorro tu měl premiéru teprve minulý týden a setkává se u diváků s ohromným nadšením,“ popsala tisková mluvčí Městského divadla Brno Lenka Pazourková.

V kulturním domě Itropolis v Bratislavě představí herci Les Miseréables (Bídníci) taktéž ve dvou časech, kdy navazují na šňůru, kterou začali loni v prosinci. V hlavní roli se Slovákům představí Petr Gazdík. „Na domácích scénách zahrajeme pro Brňany dvakrát muzikálovou komedii Čarodějky z Eastwicku, obě reprízy odehraje Markéta Sedláčková a Radka Coufalová,“ řekla Pazourková. Roli ďábelského Darryla van Horna si bude užívat Petr Štěpán, který za ni získal Cenu Thálie.

Večer Štěpán odběhne spolu s Milanem Němcem na Činoherní scénu, kde budou řešit předmanželské problémy v komedii Dokonalá svatba. „Jedná se o zcela jedinečnou událost, která nemá v historii našeho – a věřím, že ani jiného českého divadla – obdoby, a zajistit veškeré zázemí, lidi, techniku a mnohé další, aby vše fungovalo, jak má, nebylo vždy úplně snadné. Jsme však přesvědčeni, že v sobotu zazní pro Městské divadlo Brno potlesk sedmkrát,“ těšila se Pazourková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře