Reklama
reklama

Sedm představení v jeden den odehraje Městské divadlo Brno

To, že někdy zahraje Městské divadlo Brno tři až čtyři představení za jeden den, je běžné. Ale aby tamní potěšili diváky hned sedmkrát, to tu ještě nebylo. V sobotu 26. října odehrají brněnští herci sedm představení na čtyřech různých scénách ve třech městech a ve dvou státech světa.

Městské divadlo bude v sobotu na nohou, kromě představení v domácím budou hostovat v Praze a Bratislavě. Herce, hudebníky ale i techniky, maskérky nebo vlásenkářky posílí externisti. Do hlavního města přijede brněnská výprava s muzikálem Zorro ve dvě hodiny odpoledne a v šest večer konkrétně do Divadla Hybernia. „Zorro tu měl premiéru teprve minulý týden a setkává se u diváků s ohromným nadšením,“ popsala tisková mluvčí Městského divadla Brno Lenka Pazourková.

V kulturním domě Itropolis v Bratislavě představí herci Les Miseréables (Bídníci) taktéž ve dvou časech, kdy navazují na šňůru, kterou začali loni v prosinci. V hlavní roli se Slovákům představí Petr Gazdík. „Na domácích scénách zahrajeme pro Brňany dvakrát muzikálovou komedii Čarodějky z Eastwicku, obě reprízy odehraje Markéta Sedláčková a Radka Coufalová,“ řekla Pazourková. Roli ďábelského Darryla van Horna si bude užívat Petr Štěpán, který za ni získal Cenu Thálie.

Večer Štěpán odběhne spolu s Milanem Němcem na Činoherní scénu, kde budou řešit předmanželské problémy v komedii Dokonalá svatba. „Jedná se o zcela jedinečnou událost, která nemá v historii našeho – a věřím, že ani jiného českého divadla – obdoby, a zajistit veškeré zázemí, lidi, techniku a mnohé další, aby vše fungovalo, jak má, nebylo vždy úplně snadné. Jsme však přesvědčeni, že v sobotu zazní pro Městské divadlo Brno potlesk sedmkrát,“ těšila se Pazourková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře