Reklama
reklama

První představení shakespearovských slavností začalo i po dešti

Celé pondělní odpoledne se divadelní nadšenci báli, že jim premiéru Letních shakespearovských slavností v Brně zhatí vydatný déšť. Nakonec ale novinka režiséra Jiřího Menzela Mnoho povyku pro nic začala v ohlášený čas.

Ačkoli byla nad jevištěm na nádvoří hradu Špilberk zatažená obloha, diváci přesto odcházeli se spokojenou tváří. Pokud by bylo kvůli počasí nutné posunout začátek, přerušit nebo inscenaci zrušit, návštěvníci se to dopředu nedozví. Pořadatelé to rozhodují až na místě. Mírný déšť ale není překážkou.

„Počasí se v Brně umoudřilo a pršet večer naštěstí přestalo. Premiérový Shakespeare se vydařil,“ chválila si Jana Crháková. I kdyby se kvůli dešti muselo představení po více než hodině ukončit, vstupné se nevrací. Organizátoři ale na místě prodávají pláštěnky nebo deky.

Dvě z pěti inscenací, které se odehrají na brněnském Špilberku, připravil Jiří Menzel. Jeho Mnoho povyku pro nic uvidí zájemci každý den až do čtvrtka, v pátek jej vystřídá Sen noci svatojánské, příští týden pak Richard III. a nebude chybět ani Zkrocení zlé ženy v hlavních rolích s Romanem Zachem a Tatianu Vilhelmovou. Divadelní přehlídku zakončí 10. srpna představení Veselé paničky windsorské.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře