Reklama
reklama

První představení shakespearovských slavností začalo i po dešti

Celé pondělní odpoledne se divadelní nadšenci báli, že jim premiéru Letních shakespearovských slavností v Brně zhatí vydatný déšť. Nakonec ale novinka režiséra Jiřího Menzela Mnoho povyku pro nic začala v ohlášený čas.

Ačkoli byla nad jevištěm na nádvoří hradu Špilberk zatažená obloha, diváci přesto odcházeli se spokojenou tváří. Pokud by bylo kvůli počasí nutné posunout začátek, přerušit nebo inscenaci zrušit, návštěvníci se to dopředu nedozví. Pořadatelé to rozhodují až na místě. Mírný déšť ale není překážkou.

„Počasí se v Brně umoudřilo a pršet večer naštěstí přestalo. Premiérový Shakespeare se vydařil,“ chválila si Jana Crháková. I kdyby se kvůli dešti muselo představení po více než hodině ukončit, vstupné se nevrací. Organizátoři ale na místě prodávají pláštěnky nebo deky.

Dvě z pěti inscenací, které se odehrají na brněnském Špilberku, připravil Jiří Menzel. Jeho Mnoho povyku pro nic uvidí zájemci každý den až do čtvrtka, v pátek jej vystřídá Sen noci svatojánské, příští týden pak Richard III. a nebude chybět ani Zkrocení zlé ženy v hlavních rolích s Romanem Zachem a Tatianu Vilhelmovou. Divadelní přehlídku zakončí 10. srpna představení Veselé paničky windsorské.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře