Reklama
reklama

První představení shakespearovských slavností začalo i po dešti

Celé pondělní odpoledne se divadelní nadšenci báli, že jim premiéru Letních shakespearovských slavností v Brně zhatí vydatný déšť. Nakonec ale novinka režiséra Jiřího Menzela Mnoho povyku pro nic začala v ohlášený čas.

Ačkoli byla nad jevištěm na nádvoří hradu Špilberk zatažená obloha, diváci přesto odcházeli se spokojenou tváří. Pokud by bylo kvůli počasí nutné posunout začátek, přerušit nebo inscenaci zrušit, návštěvníci se to dopředu nedozví. Pořadatelé to rozhodují až na místě. Mírný déšť ale není překážkou.

„Počasí se v Brně umoudřilo a pršet večer naštěstí přestalo. Premiérový Shakespeare se vydařil,“ chválila si Jana Crháková. I kdyby se kvůli dešti muselo představení po více než hodině ukončit, vstupné se nevrací. Organizátoři ale na místě prodávají pláštěnky nebo deky.

Dvě z pěti inscenací, které se odehrají na brněnském Špilberku, připravil Jiří Menzel. Jeho Mnoho povyku pro nic uvidí zájemci každý den až do čtvrtka, v pátek jej vystřídá Sen noci svatojánské, příští týden pak Richard III. a nebude chybět ani Zkrocení zlé ženy v hlavních rolích s Romanem Zachem a Tatianu Vilhelmovou. Divadelní přehlídku zakončí 10. srpna představení Veselé paničky windsorské.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře