Reklama
reklama

Polívka uvádí komedii o vztahu otce a dítěte, zahraje si v ní s dcerou Annou

Téměř po čtyřech letech přichází herec Bolek Polívka s novým divadelním představením. Komedie s autobiografickými prvky nazvaná DNA bude mít premiéru ve středu 18. června v Divadle Bolka Polívky.

Zkratka, podle níž nese inscenace název, má podle Polívky pro hru hned tři důležité významy. „DNA jako nositel genetických informací, v našem případě přenesených z otce na dceru. Za druhé jako choroba, která se táhne celým životem a občas nám a samozřejmě v nejméně vhodnou chvíli zkříží cestu,“ popsal Polívka.

A dodal: „A pak jsou tu dna jako okamžiky, které si v životě prožije asi každý z nás. Dna osobní, vztahová i existenční. Okamžiky, za které se stydíme a snažíme se je vytěsnit z paměti, a ono to úplně nejde.“

Příběh vypráví o generačním střetu otce a dcery, kteří prožívají všední satiru života. Jako herečtí kolegové společně tráví čas v šatně a sem tam si odběhnou na scénu. On je chátrající, životem prozkoušený muž, který rád poučuje a vrtá do života svému potomkovi. Ona má pocit, že její zploditel je paranoidní šťoural. Oba ovšem spojuje upřímně to, že se mají rádi.

Ve hře chce autor ukázat, že na všechna dna světa se dá dívat i s nadhledem. Představení je plné efektů, klaunských výstupů, improvizace i humoru Bolka Polívky. Ten osvěžuje i Anna Polívková, která se svému otci stala na jevišti rovnocennou partnerkou.

„Na začátku jsme měli můj text, který se samozřejmě během zkoušení vyvíjel a dozrál. Anička je pro mě velkou inspirací a skvělou hereckou partnerkou. Ostatně děti by měly jít rodičům příkladem“ řekl Polívka.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo najít s panem Polívkou čas pro vznik nové inscenace našeho divadla. Věřím, že se DNA bude líbit, získá si diváky a stane se na dlouhou dobu pevnou součástí našeho repertoáru,“ doufal ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Vedle hlavní dvojice se na scéně objeví Jaromír Barin Tichý a Jiří Fretti Pfeifer. Dramaturgie se chopil Petr Oslzlý, scénografie Jaroslav Milfajt a kostýmy navrhla Sylva Zimula Hanáková. Premiéra bude 18. června v sedm hodin, v repríze bude komedie uvedena 19., 20. a 22. června. Dále zamíří do Prahy a 20. července na festival Colours of Ostrava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře