Reklama
reklama

Polívka uvádí komedii o vztahu otce a dítěte, zahraje si v ní s dcerou Annou

Téměř po čtyřech letech přichází herec Bolek Polívka s novým divadelním představením. Komedie s autobiografickými prvky nazvaná DNA bude mít premiéru ve středu 18. června v Divadle Bolka Polívky.

Zkratka, podle níž nese inscenace název, má podle Polívky pro hru hned tři důležité významy. „DNA jako nositel genetických informací, v našem případě přenesených z otce na dceru. Za druhé jako choroba, která se táhne celým životem a občas nám a samozřejmě v nejméně vhodnou chvíli zkříží cestu,“ popsal Polívka.

A dodal: „A pak jsou tu dna jako okamžiky, které si v životě prožije asi každý z nás. Dna osobní, vztahová i existenční. Okamžiky, za které se stydíme a snažíme se je vytěsnit z paměti, a ono to úplně nejde.“

Příběh vypráví o generačním střetu otce a dcery, kteří prožívají všední satiru života. Jako herečtí kolegové společně tráví čas v šatně a sem tam si odběhnou na scénu. On je chátrající, životem prozkoušený muž, který rád poučuje a vrtá do života svému potomkovi. Ona má pocit, že její zploditel je paranoidní šťoural. Oba ovšem spojuje upřímně to, že se mají rádi.

Ve hře chce autor ukázat, že na všechna dna světa se dá dívat i s nadhledem. Představení je plné efektů, klaunských výstupů, improvizace i humoru Bolka Polívky. Ten osvěžuje i Anna Polívková, která se svému otci stala na jevišti rovnocennou partnerkou.

„Na začátku jsme měli můj text, který se samozřejmě během zkoušení vyvíjel a dozrál. Anička je pro mě velkou inspirací a skvělou hereckou partnerkou. Ostatně děti by měly jít rodičům příkladem“ řekl Polívka.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo najít s panem Polívkou čas pro vznik nové inscenace našeho divadla. Věřím, že se DNA bude líbit, získá si diváky a stane se na dlouhou dobu pevnou součástí našeho repertoáru,“ doufal ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Vedle hlavní dvojice se na scéně objeví Jaromír Barin Tichý a Jiří Fretti Pfeifer. Dramaturgie se chopil Petr Oslzlý, scénografie Jaroslav Milfajt a kostýmy navrhla Sylva Zimula Hanáková. Premiéra bude 18. června v sedm hodin, v repríze bude komedie uvedena 19., 20. a 22. června. Dále zamíří do Prahy a 20. července na festival Colours of Ostrava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře