Reklama
reklama

Pátek odpoledne bude patřit Slavnosti masek, letos pod názvem Komedie lásky

Na náměstí Svobody je už postaveno pódium, ještě doladit poslední detaily a odpolední průvod může začít. Na programu je například koncert nebo zvířátka z brněnské zoo.

Slavnost masek zahájí ve tři hodiny na Moravském náměstí doprovodným programem. Bude se tančit a kejklit, děti si na místě mohou vyrobit i masku. V šest hodin pak zamíří průvod na náměstí Svobody, kde bude program pokračovat.

Všechny průvody se postupně představí divákům a předstoupí před porotu. V té usedne například francouzská režisérka Isabelle Nanty, herečka Zdena Herfortová, známá ze seriálu Doktoři z počátků nebo bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková. Slavnost vyvrcholí zvolením krále masek a následným koncertem. Do soutěže o Nejlepší diváckou masku se mohou přihlásit i ti nejmenší.

Jedním z moderátorů akce bude herec Martin Siničák. Podtitul letošního ročníku akce je Komedie lásky, diváci se mohou těšit celkem na devět průvodů brněnských divadel - Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Radost, DIFA JAMU v Brně a Divadlo Polárka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře