Reklama
reklama

Pátek odpoledne bude patřit Slavnosti masek, letos pod názvem Komedie lásky

Na náměstí Svobody je už postaveno pódium, ještě doladit poslední detaily a odpolední průvod může začít. Na programu je například koncert nebo zvířátka z brněnské zoo.

Slavnost masek zahájí ve tři hodiny na Moravském náměstí doprovodným programem. Bude se tančit a kejklit, děti si na místě mohou vyrobit i masku. V šest hodin pak zamíří průvod na náměstí Svobody, kde bude program pokračovat.

Všechny průvody se postupně představí divákům a předstoupí před porotu. V té usedne například francouzská režisérka Isabelle Nanty, herečka Zdena Herfortová, známá ze seriálu Doktoři z počátků nebo bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková. Slavnost vyvrcholí zvolením krále masek a následným koncertem. Do soutěže o Nejlepší diváckou masku se mohou přihlásit i ti nejmenší.

Jedním z moderátorů akce bude herec Martin Siničák. Podtitul letošního ročníku akce je Komedie lásky, diváci se mohou těšit celkem na devět průvodů brněnských divadel - Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Radost, DIFA JAMU v Brně a Divadlo Polárka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře