Reklama
reklama

Národní divadlo Brno v létě odhalí pro veřejnost své tajné kouty

Kde herci denně zkouší, kde se převlékají, nebo jak vypadá hlediště za světla? Takové pohledy se návštěvníkům naskytnou od 28. července do 2. srpna a od 4. do 9. srpna. Zájemci mohou zamířit jak do budovy Janáčkova a Mahenova divadla, tak i do Divadla Reduta.

Prohlídky proběhnou vždy od desíti do pěti hodin a vstupenky bude možno zakoupit i v předprodeji. Cena pro dospělého činí osmdesát korun a čtyřicet pro děti. Prohlídku ale bohužel neuvidí ti, pro které je nezbytné bezbariérové prostředí. „Doba, ve které byly budovy navrženy a postaveny, na takové opatření bohužel nemyslela a tím pádem není možné jak z technických, tak bezpečnostních důvodů, nabízet prohlídky osobám s omezením pohybu,“ upřesnila s politováním referentka Miroslava Daňková.

„Srdečně Vás ovšem přivítáme v sezoně 2014/2015 na představeních ve všech našich hledištích, která jsou pro osoby s omezením pohybu přístupná,“ dodala. Maximální počet návštěvníků v každé prohlídce je dvacet osob. Na novou sezonu se herci již pilně připravují. 7. září chystají představení Brněnské pověsti, žertovné vyprávění historie Brna pro děti, 9. září Loupežníky a 10. záři Polskou krev.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře