Reklama
reklama

Národní divadlo Brno uvede Noc českých a slovenských autorů

Noc českých a slovenských autorů, kterou pořádá Nadační fond Cen Alfréda Radoka a agentura Aura-Pont, se v letošním roce bude poprvé konat také na jevišti Národního divadla Brno. Akce se uskuteční 1. února 2015.

Formou divadelních „návnad“ a ochutnávek se v nastudování Braňa Holička, Ilony Smejkalové a Barbary Herz za přispění herců Divadla v Dlouhé a Národního divadla Brno představí nejzajímavější finálové texty: vítězná hra autora S.D.Ch. Duchovní smrt v Benátkách, dílko svrchované fantazie a jazykové virtuozity s nečekaným a překvapivým rozuzlením, provokativní, akčními scénami prošpikovaný text Josefa Jenča Bratislava v plameňoch a hra Vítězslava Kudláče Maso.

V hlavních rolích uvidíte Martina Matejku, Andreje Poláka, Gabrielu Mikulkovou, Jana Grygara, Dalibora Buše, Jiřího Svobodu, Martina Veselého, Terezu Marečkovou a další. 

Součástí projektu bude netradiční prezentace dalších oceněných děl, zábavný průřez ostatními finálovými texty, obligátní hudební překvapení a guláš i pivo v ceně vstupenky!

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře