Reklama
reklama

Národní divadlo Brno povede od listopadu Martin Glaser

Brněnské Národní divadlo se po roce bezvládí konečně dočkalo. Jeho novým ředitelem byl dnes jmenován Martin Glaser, dosavadní umělecký šéf činohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Ten plánuje v Brně sjednotit činoherní soubor.

Glaserovo jmenování dnes schválila Rada města Brna, ten se ujme funkce od 1. listopadu na částečný úvazek a na plný pak z momentálních pracovních povinností až od března příštího roku. Glasera navrhla radě už minulý týden odborná komise, ve které zasedl primátor Roman Onderka, rektor JAMU Ivo Medek nebo ředitel České filharmonie David Mareček.

Bez ředitele bylo divadlo od rezignace Daniela Dvořáka v září 2012, ve třetím kole porazil nový šéf Tomáše Froyda z plzeňského divadla Alfa. Glaser plánuje zavést změny, jednou z nich bude zrušení Reduty jako samostatné jednotky. Ta v uplynulých letech tvořila vedle baletu, Mahenovy činohry a Janáčkovy opery čtvrtou složku Národního divadla Brno.

Dva činoherní soubory pod jednou střechou ale Glaser nepovažuje z dlouhodobého hlediska za výhodné. Nový ředitel už rozdělil i funkce v divadle. „Balet bude řídit slovenský choreograf Mário Radačovský, činohru povede Martin Františák a v čele opery bude od 1. ledna 2015 Jiří Heřman,“ uvedl Glaser.

Nový šéf Národního divadla Brno se narodil v roce 1974 a letos se již ucházel o místo ředitele pražského Divadla Na Zábradlí, v konkurzu ale uspěl Petr Štědroň z brněnské Reduty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře