Reklama
reklama

Národní divadlo Brno pořádá poslední ročník Redfestu, ruší i Trialog

Činoherní festival divadlo pořádá samo bez jakýchkoli dotací, a protože je jeho realizace finančně náročná, koná se letos naposledy. Z podobných důvodů se neuskuteční na začátku roku ani festival Trialog. Národní divadlo se zaměří na větší profilové festivaly.

Festival by mohl pokračovat, kdyby hlediště byla na všech představeních vyprodaná. „Bohužel se ukazuje, že zájem brněnského publika o moderní inscenace, porovnání brněnské tvorby s českou a slovenskou špičkou není takový, aby bylo možné v pořádání festivalu zodpovědně pokračovat,“ vysvětlil ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser.

„Vedení pokládá za důležité, aby divadlo provozovalo do budoucna své aktivity ve špičkové kvalitě, ovšem pouze v takovém množství, na které bude mít odpovídající finanční prostředky,“ dodal. Zatímco Trialog má za sebou více než dvacet let, Redfest je letos osmým ročníkem.

Oficiální zahájení se koná v pátek 3. října premiérou Národního divadla Brno Jak chutná moc s Pavlem Poláškem a Evou Novotnou, další den přijede Švandovo divadlo s inscenací Proměna a následující dny nebudou chybět ani představení Jihočeského divadla, brněnského HaDivadla nebo Divadla Komedie. Ústředním tématem je jeden z klíčových autorů 20. století Franz Kafka, to určilo jeho letošní významné výročí.

Jeho zásadní divadla předvedou česká i slovenská divadla v Redutě každý večer až do 10. října. V ten den festival zakončí představení Zámok od bratislavského Divadla Astorka Korzo’90.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře