Reklama
reklama

Národní divadlo Brno pořádá poslední ročník Redfestu, ruší i Trialog

Činoherní festival divadlo pořádá samo bez jakýchkoli dotací, a protože je jeho realizace finančně náročná, koná se letos naposledy. Z podobných důvodů se neuskuteční na začátku roku ani festival Trialog. Národní divadlo se zaměří na větší profilové festivaly.

Festival by mohl pokračovat, kdyby hlediště byla na všech představeních vyprodaná. „Bohužel se ukazuje, že zájem brněnského publika o moderní inscenace, porovnání brněnské tvorby s českou a slovenskou špičkou není takový, aby bylo možné v pořádání festivalu zodpovědně pokračovat,“ vysvětlil ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser.

„Vedení pokládá za důležité, aby divadlo provozovalo do budoucna své aktivity ve špičkové kvalitě, ovšem pouze v takovém množství, na které bude mít odpovídající finanční prostředky,“ dodal. Zatímco Trialog má za sebou více než dvacet let, Redfest je letos osmým ročníkem.

Oficiální zahájení se koná v pátek 3. října premiérou Národního divadla Brno Jak chutná moc s Pavlem Poláškem a Evou Novotnou, další den přijede Švandovo divadlo s inscenací Proměna a následující dny nebudou chybět ani představení Jihočeského divadla, brněnského HaDivadla nebo Divadla Komedie. Ústředním tématem je jeden z klíčových autorů 20. století Franz Kafka, to určilo jeho letošní významné výročí.

Jeho zásadní divadla předvedou česká i slovenská divadla v Redutě každý večer až do 10. října. V ten den festival zakončí představení Zámok od bratislavského Divadla Astorka Korzo’90.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Komentáře