Reklama
reklama

Národní divadlo Brno pořádá poslední ročník Redfestu, ruší i Trialog

Činoherní festival divadlo pořádá samo bez jakýchkoli dotací, a protože je jeho realizace finančně náročná, koná se letos naposledy. Z podobných důvodů se neuskuteční na začátku roku ani festival Trialog. Národní divadlo se zaměří na větší profilové festivaly.

Festival by mohl pokračovat, kdyby hlediště byla na všech představeních vyprodaná. „Bohužel se ukazuje, že zájem brněnského publika o moderní inscenace, porovnání brněnské tvorby s českou a slovenskou špičkou není takový, aby bylo možné v pořádání festivalu zodpovědně pokračovat,“ vysvětlil ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser.

„Vedení pokládá za důležité, aby divadlo provozovalo do budoucna své aktivity ve špičkové kvalitě, ovšem pouze v takovém množství, na které bude mít odpovídající finanční prostředky,“ dodal. Zatímco Trialog má za sebou více než dvacet let, Redfest je letos osmým ročníkem.

Oficiální zahájení se koná v pátek 3. října premiérou Národního divadla Brno Jak chutná moc s Pavlem Poláškem a Evou Novotnou, další den přijede Švandovo divadlo s inscenací Proměna a následující dny nebudou chybět ani představení Jihočeského divadla, brněnského HaDivadla nebo Divadla Komedie. Ústředním tématem je jeden z klíčových autorů 20. století Franz Kafka, to určilo jeho letošní významné výročí.

Jeho zásadní divadla předvedou česká i slovenská divadla v Redutě každý večer až do 10. října. V ten den festival zakončí představení Zámok od bratislavského Divadla Astorka Korzo’90.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře