Reklama
reklama

Národní divadlo Brno nabízí dobrodružství pro celou rodinu, chystá Ostrov pokladů

Pirát s papouškem na rameni a jednou nohou má za sebou v Brně premiéru a během prosince a ledna se na Ostrov pokladů mohou diváci těšit hned šestkrát. V hlavních rolích se představí Jakub Šafránek, Petr Bláha nebo Bedřich Výtisk.

Hrdinou je třináctiletý chlapec Jim Hawkins, který objeví v pohostinství svých rodičů mapu s vyznačeným místem pokladu slavného pirátského kapitána Flinta. Spolu s Jimem podniknou doktor Livesey a baron Trelawney výpravu za bohatstvím.

Jejich cestu doprovází dobrodružství i nebezpečí, když se na palubu lodě dostanou piráti, toužící po mapě. Scénu a kostýmy navrhl Jaroslav Milfajt. „Velká scéna umožní rozehrát mnoho různých proměn a všechno ostatní, co si tento dobrodružný příběh žádá,“ uvedla režisérka Zoja Mikotová. Milfajt obohatil scénu o přístav, starou půdu, palubu škuneru a tropický ostrov.

Inscenace je doplněna písněmi a scénickou hudbou Zděnka Kluky a je určena především dětem školního věku. Příběh však nenechá chladným i nejednoho dospělého. „Naším cílem bylo rodinné představení, které má v Mahenově činohře tradici. Měl by to být iniciační moment pro mladého diváka, kterého chceme naučit chodit do divadla,“ upřesnil prozatímní šéf činohry Petr Halberstadt.

Jima si v Národním divadle Brno zahraje Jakub Šafránek, doktora a barona Vladimír Krátký a Bedřich Výtisk. Piráta ztvární Petr Bláha a na scéně nebude chybět ani upovídaný papoušek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře