Reklama
reklama

Na festivalu ProArt vystoupí zpěvačka Iva Bittová

Jedenáctý ročník multižánrového workshop festivalu vypukne už tento víkend a potrvá do 26. července. Letošní téma Tělo jako hlas – Slovo jako obraz zaujme diváky v Divadle na Orlí.

Na tradičním letním festivale spojujícím denní umělecké ateliéry a večerní představení vystoupí přední umělci. Mezi prvními z nich bude Iva Bittová, která o víkendu uvede svou pěveckou masterclass pro třicet vyvolených.

„Kromě v Domě umění si její účastníci zazpívají i v Červeném kostele na ulici Joštova. V neděli se poté plně rozjedou další workshopy v žánrech klasického, moderního a současného tance, tanečního divadla, herectví, jógy, smyčců nebo fotografie,“ informovala za ProArt Alena Pajasová.

V pondělí zahájí večerní program, půjde o přenesení květnové premiéry z Vily Tugendhat, v úterý se představí hostující soubor Budapest Dance Theatre a další večer se mohou návštěvníci těšit na japonskou tanečnici Yukie Koji. Dále nebudou chybět ani vystupující z Polska či Německa.

Sobotní závěr festivalu obstarají studentské projekty Neila Parise z Anglie a domácí Kamily Valůškové z HaDivadla. Jednotlivá představení se pohybují v ceně kolem dvou set korun, týdenní permanentka je pak za devět set korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře