Reklama
reklama

Na festivalu ProArt vystoupí zpěvačka Iva Bittová

Jedenáctý ročník multižánrového workshop festivalu vypukne už tento víkend a potrvá do 26. července. Letošní téma Tělo jako hlas – Slovo jako obraz zaujme diváky v Divadle na Orlí.

Na tradičním letním festivale spojujícím denní umělecké ateliéry a večerní představení vystoupí přední umělci. Mezi prvními z nich bude Iva Bittová, která o víkendu uvede svou pěveckou masterclass pro třicet vyvolených.

„Kromě v Domě umění si její účastníci zazpívají i v Červeném kostele na ulici Joštova. V neděli se poté plně rozjedou další workshopy v žánrech klasického, moderního a současného tance, tanečního divadla, herectví, jógy, smyčců nebo fotografie,“ informovala za ProArt Alena Pajasová.

V pondělí zahájí večerní program, půjde o přenesení květnové premiéry z Vily Tugendhat, v úterý se představí hostující soubor Budapest Dance Theatre a další večer se mohou návštěvníci těšit na japonskou tanečnici Yukie Koji. Dále nebudou chybět ani vystupující z Polska či Německa.

Sobotní závěr festivalu obstarají studentské projekty Neila Parise z Anglie a domácí Kamily Valůškové z HaDivadla. Jednotlivá představení se pohybují v ceně kolem dvou set korun, týdenní permanentka je pak za devět set korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře