Reklama
reklama

Na festivalu ProArt vystoupí zpěvačka Iva Bittová

Jedenáctý ročník multižánrového workshop festivalu vypukne už tento víkend a potrvá do 26. července. Letošní téma Tělo jako hlas – Slovo jako obraz zaujme diváky v Divadle na Orlí.

Na tradičním letním festivale spojujícím denní umělecké ateliéry a večerní představení vystoupí přední umělci. Mezi prvními z nich bude Iva Bittová, která o víkendu uvede svou pěveckou masterclass pro třicet vyvolených.

„Kromě v Domě umění si její účastníci zazpívají i v Červeném kostele na ulici Joštova. V neděli se poté plně rozjedou další workshopy v žánrech klasického, moderního a současného tance, tanečního divadla, herectví, jógy, smyčců nebo fotografie,“ informovala za ProArt Alena Pajasová.

V pondělí zahájí večerní program, půjde o přenesení květnové premiéry z Vily Tugendhat, v úterý se představí hostující soubor Budapest Dance Theatre a další večer se mohou návštěvníci těšit na japonskou tanečnici Yukie Koji. Dále nebudou chybět ani vystupující z Polska či Německa.

Sobotní závěr festivalu obstarají studentské projekty Neila Parise z Anglie a domácí Kamily Valůškové z HaDivadla. Jednotlivá představení se pohybují v ceně kolem dvou set korun, týdenní permanentka je pak za devět set korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře