Reklama
reklama

Městské divadlo Brno zná nejoblíbenější herce své scény pro letošní rok

Celý rok hlasovali návštěvníci a příznivci Městského divadla Brno prostřednictvím anketních lístků pro svou oblíbenou osobnost z divadla. V neděli proběhlo vyhlášení vítězů ankety Křídla 2012/2013 a ceny obdrželi brněnští herci, režiséři i choreografky.

Slavnostní večer připravil režisér Petr Štěpán se svými kolegy a koncipoval jej do podoby sledu televizních pořadů. A tak se na vyhlášení již sedmnáctého ročníku ankety podíleli Aleš Slanina a Lenka Janíková jako moderátoři zpravodajského stolku TV Kec nebo Jaroslav Matějka, který prováděl soutěžním pořadem Tajátrstop.

V rámci něj byli pozváni na jevišti tři diváci z hlediště, kteří nejen zodpovídali na záludné otázky s divadelní tématikou, ale také předali ceny výhercům. V průběhu večera pokřtil Ročenku 2012/2013 brněnský radní Jiří Oliva, předseda kulturní komise Brna Stanislav Michalík a Leoš Vanžura.

Nejoblíbenějším hercem byl pro diváky Aleš Slanina, herečkou Svetlana Janotová a režisérem Stanislav Moša za představení Kočky. Ty se také staly jedničkou v kategorii Nejvýznamnější počin roku, kde zvolili diváci autorky choreografií Hanu Kratochvilovou a Anetu Majerovou. Cenou kolegia revue Dokořán byl odměněn Viktor Skála za ztvárnění role Pána v inscenaci Jakub a jeho pán.

Cenou osobnosti byl vyznamenán ředitel Moravského zemského muzea Martin Reissner, s nímž Městské divadlo Brno několik let spolupracuje. Cenu bezpečného zázemí převzal ředitel Stanislav Moša a v kategorii „Štěk sezóny“ získal ocenění Vojtěch Blahuta díky své roli Janka a Vesničana.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře