Reklama
reklama

Městské divadlo Brno zná nejoblíbenější herce své scény pro letošní rok

Celý rok hlasovali návštěvníci a příznivci Městského divadla Brno prostřednictvím anketních lístků pro svou oblíbenou osobnost z divadla. V neděli proběhlo vyhlášení vítězů ankety Křídla 2012/2013 a ceny obdrželi brněnští herci, režiséři i choreografky.

Slavnostní večer připravil režisér Petr Štěpán se svými kolegy a koncipoval jej do podoby sledu televizních pořadů. A tak se na vyhlášení již sedmnáctého ročníku ankety podíleli Aleš Slanina a Lenka Janíková jako moderátoři zpravodajského stolku TV Kec nebo Jaroslav Matějka, který prováděl soutěžním pořadem Tajátrstop.

V rámci něj byli pozváni na jevišti tři diváci z hlediště, kteří nejen zodpovídali na záludné otázky s divadelní tématikou, ale také předali ceny výhercům. V průběhu večera pokřtil Ročenku 2012/2013 brněnský radní Jiří Oliva, předseda kulturní komise Brna Stanislav Michalík a Leoš Vanžura.

Nejoblíbenějším hercem byl pro diváky Aleš Slanina, herečkou Svetlana Janotová a režisérem Stanislav Moša za představení Kočky. Ty se také staly jedničkou v kategorii Nejvýznamnější počin roku, kde zvolili diváci autorky choreografií Hanu Kratochvilovou a Anetu Majerovou. Cenou kolegia revue Dokořán byl odměněn Viktor Skála za ztvárnění role Pána v inscenaci Jakub a jeho pán.

Cenou osobnosti byl vyznamenán ředitel Moravského zemského muzea Martin Reissner, s nímž Městské divadlo Brno několik let spolupracuje. Cenu bezpečného zázemí převzal ředitel Stanislav Moša a v kategorii „Štěk sezóny“ získal ocenění Vojtěch Blahuta díky své roli Janka a Vesničana.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře