Reklama
reklama

Městské divadlo Brno chystá premiéru broadwayského muzikálu Sliby chyby

Hlavní hrdina Chuck Buxter má v centru byt, který půjčuje k milostným pletkám a záletům svým kolegům a nadřízeným. Tuto zápletku rozvinul režisér Stano Slovák na brněnském jevišti s herci Lukášem Janotou a Martou Matějovou. V premiéře hudební komedie Sliby chyby je diváci spatří 15. a 16. března.

Námět broadwayského muzikálu vznikl podle oscarového scénáře k filmu Byt, který napsal autor snímku Někdo to rád horké – Billy Wilder. Ten za své nejlepší filmové dílo považoval právě Byt z roku 1960, oceněný pěti Oscary. O osm let později vznikla muzikálová verze pod názvem Promises Promises, která získala také několik ocenění a měla v uvedení přes dvanáct set repríz.

„Chuck Baxter je jen kolečko v obrovském firemním soukolí velké newyorské pojišťovny Consolidated Life, toužící po postupu na kariérním žebříčku. Má však jeden trumf v ruce – má byt. Byt v centru,“ upřesnil děj dramaturg Jan Šotkovský. Tento byt půjčuje k milostným hrátkám dokonce i svému nadřízenému, samotnému řediteli pojišťovny Sheldrakeovi.

A právě ten si do Chuckova bytu přivede půvabnou zaměstnankyni jídelny Fran, kterou majitel milostných prostor tajně miluje. A právě to rozproudí děj ještě více, než se na první pohled zdá. Režisér brněnské verze Stano Slovák už v minulosti režíroval americký muzikálový hit Donaha!.

Sliby chyby uvede Městské divadlo Brno na scéně Jaroslava Milfajta a v kostýmech Andrey Kučerové a Elišky Ondráčkové. „Hudební nastudování provede Karel Cón, který bude společně s Emou Mikeškovou i dirigentem představení,“ dodal Šotkovský. Roli Chucka Baxtera ztvární Lukáš Janota, Fran Kubelikovou Marta Matějová, Sheldraka Igor Ondříček a vedle nich se objeví Hana Holišová, Tereza Martinková nebo Ladislav Kolář.

Premiéra inscenace proběhne na Činoherní scéně Městského divadla Brno 15. a 16. března.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře