Reklama
reklama

Menzelovu premiéru Mnoho povyku pro nic zhlédlo skoro pět tisíc diváků

Letošní premiéra Letních shakespearovských slavností režiséra Jiřího Menzela vyprodala všechna svá představení. Během čtyř večerů na ni zamířilo necelých pět tisíc diváků, úspěchu pomohlo i počasí, které se včas umoudřilo.

V premiéře excelovali představitelé hlavních rolí Petra Horváthová (Beatrice) a Václav Jílek (Benedikt). Komedii budou následovat čtyři úspěšné kusy předešlých ročníků: Sen noci svatojánské, Richard III., Zkrocení zlé ženy a Veselé paničky windsorské.

Shakespearův příběh lásky, intrik i lží se odehrál na nádvoří hradu Špilberk. „U vchodu si můžete zakoupit také knižní podobu díla Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského. Pro návštěvníky festivalu je připraveno i občerstvení v podobě grilovaných dobrot, točeného piva i nealka,” říká Roman Valla, ředitel spolupořádající agentury Ogilvy & Mather Morava.

Velká změna čeká návštěvníky v podobě pravidelné dopravy až pod hradby hradu. Tu zajišťuje autobus číslo 81, který od půl osmé večer odjíždí z České po deseti minutách až do půl deváté. „Zatím jej však návštěvníci festivalu dostatečně nevyužívají a raději riskují pokuty za nedovolené parkování, neboť vjezd autem na hrad je zakázán,“ upřesnila Alexandra Voňková z TIC města Brna.

Na představení chodí diváci pozdě. Průměrně sto padesát jich zavítá až po zahájení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře