Reklama
reklama

Mary Poppins v prosinci rozevře svůj deštník a z Brna odlétne do rodné Anglie

Městské divadlo Brno se v prosinci rozloučí s muzikálem Mary Poppins, který patří k jeho nejúspěšnějším titulům. Za tři roky zaznamenal příběh o kouzelné chůvě 152 vyprodaných repríz na domovském jevišti v Brně i v pražském Divadle Hybernia. Brněnská Mary Poppins měla premiéru 20. listopadu 2010, derniéra je na programu 21. prosince.

Když se v roce 2010 povedlo brněnskému Městskému divadlu coby šesté divadelní scéně světa vyjednat práva na uvedení současného světového muzikálového hitu Mary Poppins v Brně, realizační tým, natožpak sami aktéři, ani nemohli tušit, jak obrovskou vlnu diváckého zájmu dokáže na první pohled vcelku nenápadná chůva v naší zemi zvednout. Publikum uchvátily nepře-konatelná herecká, pěvecká a taneční čísla, pestré a hravé kostýmy, triky a kouzla, kterým diváci nechtějí a mnohdy ani nemohou přijít na kloub, úžasná scénografie a scény, při kterých se dětským divákům otvírají ústa úžasem dokořán a nakonec i dospělí zůstávají doslova očarováni.

Již od své české premiéry 20. listopadu 2010 přinášela Mary Poppins radost nejenom malým a velkým divákům v hledišti, ale také hercům na jevišti. Představitelky hodné, leč přísné chůvy Alena Antalová, Radka Coufalová a Johana Gazdíková, která byla za svoji Mary dokonce nominována na Cenu Thálie, se staly vzorem dokonalé vychovatelky. A rozverného Berta v podání Dušana Vitázka a Dennyho Ratajského nelze neobdivovat, především v ohromujícím stepařském čísle a písni „Na to mám“ na střechách domů, kdy tančí a zpívají hlavou dolů. Dušan Vitázek i Alena Antalová byli v divácké anketě MdB Křídla 2010/2011 zvoleni nejoblíbenějším hercem a herečkou sezóny a sama Mary Poppins se stala nejoblíbenější inscenací.

Díky skvělé režii Petra Gazdíka, technickým možnostem Hudební scény, neuvěřitelnému nasazení herců i členů orchestru bylo každé uvedení doslova kouzelným zážitkem. Což dokládá i dech beroucí počet repríz a bouřlivých potlesků, při nichž se mnohým divákům leskly oči dojetím. Za pouhé tři roky jsme uvedli Mary Poppins ve 152 (!) zcela vyprodaných reprízách (z toho 30 v pražském Divadle Hybernia), své 100. „narozeniny“ Mary oslavila 14. prosince 2011 a darem jí bylo stejnojmenné CD, které pokřtila Alena Antalová, Dušan Vitázek a režisér inscenace Petr Gazdík.

V prosinci uvede Městské divadlo Brno na Hudební scéně posledních 15 repríz, ve dnech 11. – 21. prosince, a to v odpoledních i večerních hodinách. Poté Mary Poppins rozevře svůj deštník a odlétne zpět do své rodné Anglie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře