Reklama
reklama

Mary Poppins v prosinci rozevře svůj deštník a z Brna odlétne do rodné Anglie

Městské divadlo Brno se v prosinci rozloučí s muzikálem Mary Poppins, který patří k jeho nejúspěšnějším titulům. Za tři roky zaznamenal příběh o kouzelné chůvě 152 vyprodaných repríz na domovském jevišti v Brně i v pražském Divadle Hybernia. Brněnská Mary Poppins měla premiéru 20. listopadu 2010, derniéra je na programu 21. prosince.

Když se v roce 2010 povedlo brněnskému Městskému divadlu coby šesté divadelní scéně světa vyjednat práva na uvedení současného světového muzikálového hitu Mary Poppins v Brně, realizační tým, natožpak sami aktéři, ani nemohli tušit, jak obrovskou vlnu diváckého zájmu dokáže na první pohled vcelku nenápadná chůva v naší zemi zvednout. Publikum uchvátily nepře-konatelná herecká, pěvecká a taneční čísla, pestré a hravé kostýmy, triky a kouzla, kterým diváci nechtějí a mnohdy ani nemohou přijít na kloub, úžasná scénografie a scény, při kterých se dětským divákům otvírají ústa úžasem dokořán a nakonec i dospělí zůstávají doslova očarováni.

Již od své české premiéry 20. listopadu 2010 přinášela Mary Poppins radost nejenom malým a velkým divákům v hledišti, ale také hercům na jevišti. Představitelky hodné, leč přísné chůvy Alena Antalová, Radka Coufalová a Johana Gazdíková, která byla za svoji Mary dokonce nominována na Cenu Thálie, se staly vzorem dokonalé vychovatelky. A rozverného Berta v podání Dušana Vitázka a Dennyho Ratajského nelze neobdivovat, především v ohromujícím stepařském čísle a písni „Na to mám“ na střechách domů, kdy tančí a zpívají hlavou dolů. Dušan Vitázek i Alena Antalová byli v divácké anketě MdB Křídla 2010/2011 zvoleni nejoblíbenějším hercem a herečkou sezóny a sama Mary Poppins se stala nejoblíbenější inscenací.

Díky skvělé režii Petra Gazdíka, technickým možnostem Hudební scény, neuvěřitelnému nasazení herců i členů orchestru bylo každé uvedení doslova kouzelným zážitkem. Což dokládá i dech beroucí počet repríz a bouřlivých potlesků, při nichž se mnohým divákům leskly oči dojetím. Za pouhé tři roky jsme uvedli Mary Poppins ve 152 (!) zcela vyprodaných reprízách (z toho 30 v pražském Divadle Hybernia), své 100. „narozeniny“ Mary oslavila 14. prosince 2011 a darem jí bylo stejnojmenné CD, které pokřtila Alena Antalová, Dušan Vitázek a režisér inscenace Petr Gazdík.

V prosinci uvede Městské divadlo Brno na Hudební scéně posledních 15 repríz, ve dnech 11. – 21. prosince, a to v odpoledních i večerních hodinách. Poté Mary Poppins rozevře svůj deštník a odlétne zpět do své rodné Anglie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře