Reklama
reklama

Kašparova polívka – festival divadelního spolku Kašpar v Divadle Bolka Polívky

Členové divadelního spolku Kašpar zamíří do Brna, aby tamním divákům počtvrté uvařili mimořádně vydatnou dávku Kašparovy polívky. Podávat se bude po tři večery od 6. do 8. 2., kde jinde než v Divadle Bolka Polívky. Každý si v ní může najít kousek podle svého gusta.

Na programu festivalu Kašparova polívka je šest inscenací všeho druhu, nechybí oživená klasika, hry současných autorů, představení pro celou rodinu ani šansonový večer coby lákavý bonus (vstupenka na představení Romeo a Julie platí zároveň jako volná vstupenka na představení Chanson? Šanson!).

Z původního nápadu zpravidelnit a zhustit návštěvy Kašparů v Brně se stala tradice, která každoročně v únoru zpestří kulturní život jihomoravské metropole.

PROGRAM:

6. 2. v 17.30: Eugène Ionesco – PLEŠATÁ ZPĚVAČKA     

Komedie z pera klasika absurdního dramatu. Vše je jiné, než se zdá… (Hrají: Martin Hofmann, Jitka Nerudová, Petr Lněnička, Monika Zoubková, Pavel Lagner, Lukáš Jůza. Režie: Jakub Špalek.)

6. 2. v 20.30:  BLUFF    

La grotesque érotic – hrůzostrašně veselá pantomima se slovy, zpěvy a tanci. Hrdina se na Nový rok probudí v cizím bytě a nepamatuje si, kde se tu vzal, a co víc, začnou na něj porůznu vypadávat či se jinak objevovat tři podivné ženy v negližé…. (Hrají: Matouš Ruml, Eliška Mesfin Boušková, Alena Doláková, Šárka Vaculíková. Režie: Karel Král.)

7. 2. v 16.30: William Shakespeare – ROMEO A JULIE    

Monteci, Kapuleti a Kašpaři! Nejslavnější milostný příběh v jedinečné úpravě pro osm postav. Rozpálené ulice krásné Verony, dva znepřátelené rody a mladá láska… (Hrají: Tereza Rumlová, Matouš Ruml, Jan Potměšil, Ilona Svobodová, Petr Lněnička, Martin Hofmann, Aleš Petráš, Adrian Jastraban. Režie: Jakub Špalek.)

7. 2. v 20.30: CHANSON? ŠANSON!

Co bude muset pro své vykoupení udělat pět duší poté, co se dostanou do pekla a potkají se s ďáblem? Klavír, bubny a zpěv ve zcela nekoncertním provedení.

(Účinkují: Eva Elsnerová, Jitka Nerudová, Martina Prášilová, Milena Steinmasslová, Eliška Mesfin Boušková. Scénář a režie: Eliška Mesfin Boušková.)

8. 2. v 14.30: René Goscinny, Jean-Jacques Sempé – MIKULÁŠOVY PATÁLIE    

Děti, vezměte svoje rodiče do divadla! Příběhy ze života malého Mikuláše a jeho povedených kamarádů. (Hrají: Petr Lněnička, Matouš Ruml, Lukáš Jůza, Aleš Petráš, Zdeněk Charvát, Marek Němec, Milena Steinmasslová, Pavel Lagner. Režie: Filip Nuckolls.)

8. 2. v 19.00: Brian Friel – LÉČITEL

Příběh svérázné kočovné společnosti, která projíždí vesnice na severu Británie v čele s mužem, který občas – ale jen občas, umí zázraky. Ano, zázraky! (Hrají: Jakub Špalek, Markéta Haroková, Matúš Bukovčan. Režie: Filip Nuckolls.)

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře