Reklama
reklama

Festival Redfest ovládne Divadlo Na zábradlí, návštěvníky čeká hvězdné obsazení

Již posedmé se v Divadle Reduta koná festival malých činoher. Již posedmé je složen nejen z domácí scény, ale i z hostujících pražských divadel a již posedmé čeká návštěvníky nabytý program. Festival je už čtyři dny v plném proudu a končí 7. listopadu.

Dnes večer odstartuje tři dny na brněnské scéně hostující Divadlo Na zábradlí, které odehraje představení Šedá sedmdesátá. V inscenaci režírované Janem Mikuláškem se představí Kristina Beranová, Petr Jeništa, Marie Spurná nebo Stanislav Majer, známý momentálně ze seriálu Ulice.

Večer ve znamení utužení režimu, omezení svobody a chladného vystřízlivění po nadějeplných šedesátých letech dvacátého století si užije každý návštěvník, nejen pamětník této doby. V úterý 5. listopadu představí stejné divadlo muzikál o architektuře Divadlo Gočár. Představení s hudbou a textem Miloše Orsona Štědroně bylo oceněno Cenou Alfréda Radoka za nejlepší hudbu 2012.

Vystupují v něm tři jedineční architekti, kteří ovlivnili svými stavbami a názory podobu českých měst, obsazení kombinuje činoherní herce s pěvcem kontratenoristou. Ve středu 6. listopadu zakončí Divadlo Na zábradlí inscenací Višňový sad v režii Jana Friče. V hlavních rolích se na jevišti představí Marie Spurná, Natálie Řehořová nebo Miloslav Mejzlík, který se na televizních obrazovkách momentálně objevuje v seriálu Gympl s ručením omezeným.

Festival Redfest zakončí ve čtvrtek Studio Hrdinů Praha s hrou Den opričníka. Výstřední exhibice jednoho herce, kterému asistuje sbor okolo patnácti dobrovolníků, je složena z hvězdného obsazení – Karel Dobrý, Anna Polívková, Pavel Jánský nebo Kamil Valšík.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře