Reklama
reklama

Festival Redfest ovládne Divadlo Na zábradlí, návštěvníky čeká hvězdné obsazení

Již posedmé se v Divadle Reduta koná festival malých činoher. Již posedmé je složen nejen z domácí scény, ale i z hostujících pražských divadel a již posedmé čeká návštěvníky nabytý program. Festival je už čtyři dny v plném proudu a končí 7. listopadu.

Dnes večer odstartuje tři dny na brněnské scéně hostující Divadlo Na zábradlí, které odehraje představení Šedá sedmdesátá. V inscenaci režírované Janem Mikuláškem se představí Kristina Beranová, Petr Jeništa, Marie Spurná nebo Stanislav Majer, známý momentálně ze seriálu Ulice.

Večer ve znamení utužení režimu, omezení svobody a chladného vystřízlivění po nadějeplných šedesátých letech dvacátého století si užije každý návštěvník, nejen pamětník této doby. V úterý 5. listopadu představí stejné divadlo muzikál o architektuře Divadlo Gočár. Představení s hudbou a textem Miloše Orsona Štědroně bylo oceněno Cenou Alfréda Radoka za nejlepší hudbu 2012.

Vystupují v něm tři jedineční architekti, kteří ovlivnili svými stavbami a názory podobu českých měst, obsazení kombinuje činoherní herce s pěvcem kontratenoristou. Ve středu 6. listopadu zakončí Divadlo Na zábradlí inscenací Višňový sad v režii Jana Friče. V hlavních rolích se na jevišti představí Marie Spurná, Natálie Řehořová nebo Miloslav Mejzlík, který se na televizních obrazovkách momentálně objevuje v seriálu Gympl s ručením omezeným.

Festival Redfest zakončí ve čtvrtek Studio Hrdinů Praha s hrou Den opričníka. Výstřední exhibice jednoho herce, kterému asistuje sbor okolo patnácti dobrovolníků, je složena z hvězdného obsazení – Karel Dobrý, Anna Polívková, Pavel Jánský nebo Kamil Valšík.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře