Reklama
reklama

Ducha si zahraje Dušan Vitázek a Aleš Slanina

Přestože se blíží divadelní prázdniny, Městské divadlo Brno rozhodně nezahálí. Už teď plánuje českou premiéru muzikálu Duch, kterou diváci poprvé spatří 18. října.

Legendární příběh o neomezené síle lásky je známý ze slavného filmového zpracování Jerryho Zuckera z roku 1990. V hlavních rolích Patrick Swayze a Demi Mooreová okouzlili diváky pohádkovým vyprávěním o tom, jak může skutečná láska překonat i samotnou smrt.

Sam a Molly jsou šťastný pár, jenže Sam je jedné noci zavražděn. Jeho duch ovšem zůstává na zemi, protože nenalezne klid, dokud svou nespravedlivou smrt neobjasní. Příběh kombinuje romantickou zápletku s detektivním případem, v němž postupně vychází najevo, že za Samovou smrtí stojí jeho kolega z banky.

Samův duch prostřednictvím praštěné šarlatánky Mae s Molly komunikuje a snaží se ji chránit. Ve filmu se role Mae chopila Whoopi Goldbergová, která za svou roli obdržela Oscara. Toho Duch získal i za scénář.

Muzikálová verze původní námět zachovává, ten kombinuje milostný příběh s dramatickými a komediálními prvky. Zároveň využívá nejmodernějších technologií, které na jevišti umožní prolínání skutečného a nadpozemského světa.

Česká republika je po Itálii a Holandsku teprve třetí zemí v Evropě, kde bude uveden. Diváci se tak v Brně setkají s opravdovými divadelními kouzly a iluzemi. V režii Stanislava Moši, v překladu Jiřího Joska, na scéně Christopha Weyerse a v kostýmech Andrey Kučerové se mohou diváci těšit na Aleše Slaninu nebo Dušana Vitázka, Svetlanu Janotovou, Ivanu Odehnalovou, Zdenu Herfortovou nebo Markétu Sedláčkovou. Muzikál Duch bude mít svoji českou premiéru 18. října 2014 na Hudební scéně Městského divadla Brno.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře