Reklama
reklama

Ducha si zahraje Dušan Vitázek a Aleš Slanina

Přestože se blíží divadelní prázdniny, Městské divadlo Brno rozhodně nezahálí. Už teď plánuje českou premiéru muzikálu Duch, kterou diváci poprvé spatří 18. října.

Legendární příběh o neomezené síle lásky je známý ze slavného filmového zpracování Jerryho Zuckera z roku 1990. V hlavních rolích Patrick Swayze a Demi Mooreová okouzlili diváky pohádkovým vyprávěním o tom, jak může skutečná láska překonat i samotnou smrt.

Sam a Molly jsou šťastný pár, jenže Sam je jedné noci zavražděn. Jeho duch ovšem zůstává na zemi, protože nenalezne klid, dokud svou nespravedlivou smrt neobjasní. Příběh kombinuje romantickou zápletku s detektivním případem, v němž postupně vychází najevo, že za Samovou smrtí stojí jeho kolega z banky.

Samův duch prostřednictvím praštěné šarlatánky Mae s Molly komunikuje a snaží se ji chránit. Ve filmu se role Mae chopila Whoopi Goldbergová, která za svou roli obdržela Oscara. Toho Duch získal i za scénář.

Muzikálová verze původní námět zachovává, ten kombinuje milostný příběh s dramatickými a komediálními prvky. Zároveň využívá nejmodernějších technologií, které na jevišti umožní prolínání skutečného a nadpozemského světa.

Česká republika je po Itálii a Holandsku teprve třetí zemí v Evropě, kde bude uveden. Diváci se tak v Brně setkají s opravdovými divadelními kouzly a iluzemi. V režii Stanislava Moši, v překladu Jiřího Joska, na scéně Christopha Weyerse a v kostýmech Andrey Kučerové se mohou diváci těšit na Aleše Slaninu nebo Dušana Vitázka, Svetlanu Janotovou, Ivanu Odehnalovou, Zdenu Herfortovou nebo Markétu Sedláčkovou. Muzikál Duch bude mít svoji českou premiéru 18. října 2014 na Hudební scéně Městského divadla Brno.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře