Reklama
reklama

Do Brna přijede tvůrčí skupina Arte della Tlampač

Již deset let se pohybují na divadelních prknech, jejich autorská tvorba je ve stylu Monty Pythonů a jejich představení Krvavý týden na Dagoberském panství mělo dosud celkem šest uvedení. Na ně zavítalo přes pět set lidí. Brněnská premiéra tohoto představení proběhne v sobotu 17. května v osm hodin v Kabinetu Múz.

Soubor se snažil divákům přinášet vždy něco navíc. V posledním roce vysílal svá představení na internetu živě. Nejvíce je Arte della Tlampač známý svými krátkými satirickými skeči, kterým se věnuje čtyři roky, na začátku své existence však produkovalo celovečerní hry.

„Před léty jsme od velkých kusů upustili. Měli jsme pocit, že tak dlouhý děj v kuse máme jako neherci, nerežiséři a neproducenti v jedné osobě problém utáhnout. Ten pocit máme i dnes, ale už nás tolik netrápí,“ vysvětlil důvod spoluautor scénáře Krvavého týdne Adam Balažovič.

Nejnovější kus z dílny Arte si pohrává s klasickou situací, kdy se skupina cizinců ocitá odříznuta od světa na přepychovém panství a musí čelit nejen jeho podivínskému majiteli, ale později i sami sobě navzájem. Tento tíživý námět autoři okořenili značnou dávkou absurdního humoru a bizardních situací.

„Jsme upřímní. Vycházíme jako vždycky z reálných životních situací. Tak například hrdinové naší hry se ocitají v zajetí miliardáře, který si myslí, že je klonem Jane Austenové, a ohrožuje je svým stádem přemnožených humrů," naznačil děj hry Tomáš Plhoň, člen souboru a autor značné části jeho tvorby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře