Reklama
reklama

Do Brna přijede tvůrčí skupina Arte della Tlampač

Již deset let se pohybují na divadelních prknech, jejich autorská tvorba je ve stylu Monty Pythonů a jejich představení Krvavý týden na Dagoberském panství mělo dosud celkem šest uvedení. Na ně zavítalo přes pět set lidí. Brněnská premiéra tohoto představení proběhne v sobotu 17. května v osm hodin v Kabinetu Múz.

Soubor se snažil divákům přinášet vždy něco navíc. V posledním roce vysílal svá představení na internetu živě. Nejvíce je Arte della Tlampač známý svými krátkými satirickými skeči, kterým se věnuje čtyři roky, na začátku své existence však produkovalo celovečerní hry.

„Před léty jsme od velkých kusů upustili. Měli jsme pocit, že tak dlouhý děj v kuse máme jako neherci, nerežiséři a neproducenti v jedné osobě problém utáhnout. Ten pocit máme i dnes, ale už nás tolik netrápí,“ vysvětlil důvod spoluautor scénáře Krvavého týdne Adam Balažovič.

Nejnovější kus z dílny Arte si pohrává s klasickou situací, kdy se skupina cizinců ocitá odříznuta od světa na přepychovém panství a musí čelit nejen jeho podivínskému majiteli, ale později i sami sobě navzájem. Tento tíživý námět autoři okořenili značnou dávkou absurdního humoru a bizardních situací.

„Jsme upřímní. Vycházíme jako vždycky z reálných životních situací. Tak například hrdinové naší hry se ocitají v zajetí miliardáře, který si myslí, že je klonem Jane Austenové, a ohrožuje je svým stádem přemnožených humrů," naznačil děj hry Tomáš Plhoň, člen souboru a autor značné části jeho tvorby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře