Reklama
reklama

Do Brna přijede tvůrčí skupina Arte della Tlampač

Již deset let se pohybují na divadelních prknech, jejich autorská tvorba je ve stylu Monty Pythonů a jejich představení Krvavý týden na Dagoberském panství mělo dosud celkem šest uvedení. Na ně zavítalo přes pět set lidí. Brněnská premiéra tohoto představení proběhne v sobotu 17. května v osm hodin v Kabinetu Múz.

Soubor se snažil divákům přinášet vždy něco navíc. V posledním roce vysílal svá představení na internetu živě. Nejvíce je Arte della Tlampač známý svými krátkými satirickými skeči, kterým se věnuje čtyři roky, na začátku své existence však produkovalo celovečerní hry.

„Před léty jsme od velkých kusů upustili. Měli jsme pocit, že tak dlouhý děj v kuse máme jako neherci, nerežiséři a neproducenti v jedné osobě problém utáhnout. Ten pocit máme i dnes, ale už nás tolik netrápí,“ vysvětlil důvod spoluautor scénáře Krvavého týdne Adam Balažovič.

Nejnovější kus z dílny Arte si pohrává s klasickou situací, kdy se skupina cizinců ocitá odříznuta od světa na přepychovém panství a musí čelit nejen jeho podivínskému majiteli, ale později i sami sobě navzájem. Tento tíživý námět autoři okořenili značnou dávkou absurdního humoru a bizardních situací.

„Jsme upřímní. Vycházíme jako vždycky z reálných životních situací. Tak například hrdinové naší hry se ocitají v zajetí miliardáře, který si myslí, že je klonem Jane Austenové, a ohrožuje je svým stádem přemnožených humrů," naznačil děj hry Tomáš Plhoň, člen souboru a autor značné části jeho tvorby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře