Reklama
reklama

Divadlo Reduta zve ve středu večer na světovou premiéru Alice in bed

Na závěr sezóny připravil soubor Janáčkovy opery premiéru vokálně-instrumentální skladby, složenou mezinárodním týmem z Německa, Česka a Nizozemí. Příběh úspěšné designérky počítačových her uvede Reduta dnes v sedm hodin večer.

Alice žije svůj umělecký i osobní život vnitřně rozpolcená. Jedna polovina jejího já touží až chorobně po úspěchu a penězích, druhá polovina se snaží nepropadnout úplně těmto komerčním tlakům a hledá inspiraci v přebohaté fantazii svého dětství. Součástí Alice je i symbol inspirace a kreativity – malá Alenka.

Inspirace se však ke komerčnímu úspěchu vůbec nehodí, proto je Alenka po slávě prahnoucí Alicí udržována v umělém spánku. Její druhé já se ji naopak snaží probudit a znovu tak vzkřísit tvořivou složku jejího života skrze její dětství – symbolizované návraty k pohádkovým postavám Alenky v říši divů a za zrcadlem, s nimiž se shodou okolností potkává v nové počítačové hře.

V hlavních rolích se představí Tereza Merklová Kyzlinková, Gabriela Vermelho, na soprán zahraje Hana Škarková, kontratenor Jan Mikušek a role Králíčka se zhostí Otakar Blaha.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře