Reklama
reklama

Divadlo Husa na provázku uvede představení plné černého humoru

„Myši Natalie Mooshabrové jsou vlastně tragickým dramatem, otřesnou osudovou tragédií ústřední postavy děje,“ popsal kdysi Ladislav Fuks dílo, které napsal. To bude mít českou premiéru v Divadle Husa na provázku v sobotu 7. června.

V režii Jana Antonína Pitínského se jedná o součást třetího dílu projektu Smějící se bestie. „Hlavní postava ve svém průběhu dojímá a na samý konec i pointou vyvolává nejen překvapení, ale i skutečný žal, zármutek a lítost,“ upřesnil Fuks. Ten je známý také dílem Spalovač mrtvol nebo Oslovení z tmy.

„Různí literární kritici a analytici hovoří o identitě paní Mooshabrové i ostatních postav, které se více či méně skrývají.  Možná se slovo identita dokonce objevuje i v románu, ve skutečnosti ale Fuksův román od začátku do konce mluví o lidské duši,“ uvedl dramaturg díla Miroslav Oščatka.

„V neposlední řadě musíme zmínit, že do paní Mooshabrové je zakletý také samotný Ladislav Fuks a jeho traumata a prokletí – ať už je to jeho homosexualita, jeho postoj k režimu či k lidem, kteří se postavili proti komunistické zvůli a dívají se na Fukse skrz prsty,“ dodal Oščatka.

V hlavní roli Natalie Mooshabrové se představí Ivana Hloužková, dále vystoupí Růžena Dvořáková, Tomáš Sýkora, Jan Kolařík nebo Kateřina Jebavá.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře