Reklama
reklama

Divadlo Husa na provázku uvede představení plné černého humoru

„Myši Natalie Mooshabrové jsou vlastně tragickým dramatem, otřesnou osudovou tragédií ústřední postavy děje,“ popsal kdysi Ladislav Fuks dílo, které napsal. To bude mít českou premiéru v Divadle Husa na provázku v sobotu 7. června.

V režii Jana Antonína Pitínského se jedná o součást třetího dílu projektu Smějící se bestie. „Hlavní postava ve svém průběhu dojímá a na samý konec i pointou vyvolává nejen překvapení, ale i skutečný žal, zármutek a lítost,“ upřesnil Fuks. Ten je známý také dílem Spalovač mrtvol nebo Oslovení z tmy.

„Různí literární kritici a analytici hovoří o identitě paní Mooshabrové i ostatních postav, které se více či méně skrývají.  Možná se slovo identita dokonce objevuje i v románu, ve skutečnosti ale Fuksův román od začátku do konce mluví o lidské duši,“ uvedl dramaturg díla Miroslav Oščatka.

„V neposlední řadě musíme zmínit, že do paní Mooshabrové je zakletý také samotný Ladislav Fuks a jeho traumata a prokletí – ať už je to jeho homosexualita, jeho postoj k režimu či k lidem, kteří se postavili proti komunistické zvůli a dívají se na Fukse skrz prsty,“ dodal Oščatka.

V hlavní roli Natalie Mooshabrové se představí Ivana Hloužková, dále vystoupí Růžena Dvořáková, Tomáš Sýkora, Jan Kolařík nebo Kateřina Jebavá.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře