Reklama
reklama

Divadlo Husa na provázku slaví 45. narozeniny, oslaví je festivalem Duha v Brně

Devátý ročník nepravidelného festivalu Divadlo v pohybu, tentokrát s podtitulem Duha v Brně je oslavou čtyřiceti pěti let existence divadla. To chystá čtyřicet pět slavnostních akcí v devíti dnech za účasti významných hostů jako je Bolek Polívka, Milan Uhde, Miroslav Donutil nebo Eliška Balzerová. Festival zahájí zítra - v sobotu 21. září.

Organizátoři chtějí tímto také poděkovat věrným divákům, které na festival zvou. „Návštěvníci uvidí průřez tvorbou Husy na provázku, připomenou si české i zahraniční provázkovské divadelní projekty, potěší je řada hostů z různých stran, a to vše v devíti odpoledních a večerech prvního podzimního týdne,“ popsala tisková mluvčí divadla Alžběta Nagyová.

Duha v Brně proběhne od 21. do 29. září na různých místech v moravské metropoli – v divadle i před divadlem, v Pavilonu Anthropos, ve vile Tugendhat, v Denisových sadech nebo HaDivadle. Největší událost chystají organizátoři na neděli 22. září, kterou pojmenovali 450 minut čili den extáze. Program bude trvat od dvanácti hodin do půlnoci a bude velmi nabitý.

„V tento den se sejdou všichni ti, kterým Divadlo Husa na provázku změnilo život,“ stojí na plakátu. Účast přislíbila řada osobností s divadlem spjatá, na seznamu je například Monika Maláčová, Miloš Štědroň, Boris Hybner, Jiří Pavlica, Eliška Balzerová nebo Miroslav Donutil. Zároveň se uskuteční v Domě umění výstava plakátů a fotografií od roku 1967 do současnosti.

Návštěvníci by si z obsáhlého programu neměli nechat ujít večerní koncert Jana Budaře v pondělí 23. září před pavilonem Anthroposu. Dále happening k přejmenování uličky vedle divadla a Denisových sadů podle Václava Havla ve středu 25. září odpoledne nebo přípitek čtyřiceti pěti litry šampaňského k ukončení festivalu 29. září. Předplatné celého festivalu stojí 1000 korun, vstupenka je přenosná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře