Reklama
reklama

Divadlo Bolka Polívky oslaví příští týden dvacet let své existence

V pátek 13. září zahájí Divadlo Bolka Polívky již 21. sezónu symbolicky představením Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, jehož uvedením před 20 lety odstartovala první sezóna v Brně na Jakubském náměstí. Po skončení představení ve 21.45 hodin zahájí Bolek Polívka ve foyer divadla vzpomínkovou výstavu "20 let za Jakubem". Oslavy budou probíhat celou letošní divadelní sezónu.

Divadlo Bolka Polívky veřejnosti přináší více než 290 představení v sezóně, spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky a svým fungováním pomáhá dotvářet kulturní směr Brna. Zaštítěné osobností Bolka Polívky - hereckým představitelem stále se vracejících Trosečníků, Šašků (a královen), Pezzů a Čorbů, doktorů Zvonků Burků a mnohých dalších - je zárukou osobitého humoru, který oceňuje 60 tisíc diváků v rámci jedné divadelní sezóny.

„Český rozhlas má devadesát let, Česká televize má šedesát let, my máme dvacet let. Co všechno máme před sebou? Těšíme se na budoucnost! Chystají se věci, těšte se...„ říká Bolek Polívka.

Mezi nezapomenutelná představení s Bolkem Polívkou patří Mínus dva, Pro dámu na balkóně, Garderobiér, Šašek a královna, Don Quijote a ti druzí, Trosečník, Poslední leč a mnoho dalších. Na scéně divadla také hostují soubory spřátelených českých a slovenských: Studio DVA, divadelní spolek Kašpar, Divadlo Palace, Žižkovské Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Kalich, Divadlo MALéHRY, Divadlo v Řeznické, Divadlo Na Jezerce a další.

"Na vzpomínkové výstavě uvidíte slavné rekvizity, kostýmy, dekorace z kultovních her divadla, plakáty Dušana Ždímala, fotografie Karla Poláčka a mnoho dalšího. V nadcházející sezóně připravujeme sérii nových projektů, např. cyklus představení “nového cirkusu“, večery věnované improvizaci, stand-up comedy a klaunérii,  v plánu je i nová inscenace a  série výstav ve foyer.  16. listopadu se spolu s dalšími brněnskými divadly připojíme k akci NOC DIVADEL, na kterou kromě představení „Pro dámu na balkoně“ připravujeme doprovodný program. V těchto dnech jednáme s několika českými divadly, kterými jsou například Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí a další, která s největší pravděpodobností obohatí svými inscenacemi program našeho divadla v druhé polovině sezóny. V tuto chvíli můžeme například divákům přislíbit inscenaci Koule Klicperova divadla z Hradce Králové v hlavní roli s Pavlou Tomicovou,“ doplňuje nový ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře