Reklama
reklama

Divadlo Bolka Polívky oslaví příští týden dvacet let své existence

V pátek 13. září zahájí Divadlo Bolka Polívky již 21. sezónu symbolicky představením Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, jehož uvedením před 20 lety odstartovala první sezóna v Brně na Jakubském náměstí. Po skončení představení ve 21.45 hodin zahájí Bolek Polívka ve foyer divadla vzpomínkovou výstavu "20 let za Jakubem". Oslavy budou probíhat celou letošní divadelní sezónu.

Divadlo Bolka Polívky veřejnosti přináší více než 290 představení v sezóně, spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky a svým fungováním pomáhá dotvářet kulturní směr Brna. Zaštítěné osobností Bolka Polívky - hereckým představitelem stále se vracejících Trosečníků, Šašků (a královen), Pezzů a Čorbů, doktorů Zvonků Burků a mnohých dalších - je zárukou osobitého humoru, který oceňuje 60 tisíc diváků v rámci jedné divadelní sezóny.

„Český rozhlas má devadesát let, Česká televize má šedesát let, my máme dvacet let. Co všechno máme před sebou? Těšíme se na budoucnost! Chystají se věci, těšte se...„ říká Bolek Polívka.

Mezi nezapomenutelná představení s Bolkem Polívkou patří Mínus dva, Pro dámu na balkóně, Garderobiér, Šašek a královna, Don Quijote a ti druzí, Trosečník, Poslední leč a mnoho dalších. Na scéně divadla také hostují soubory spřátelených českých a slovenských: Studio DVA, divadelní spolek Kašpar, Divadlo Palace, Žižkovské Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Kalich, Divadlo MALéHRY, Divadlo v Řeznické, Divadlo Na Jezerce a další.

"Na vzpomínkové výstavě uvidíte slavné rekvizity, kostýmy, dekorace z kultovních her divadla, plakáty Dušana Ždímala, fotografie Karla Poláčka a mnoho dalšího. V nadcházející sezóně připravujeme sérii nových projektů, např. cyklus představení “nového cirkusu“, večery věnované improvizaci, stand-up comedy a klaunérii,  v plánu je i nová inscenace a  série výstav ve foyer.  16. listopadu se spolu s dalšími brněnskými divadly připojíme k akci NOC DIVADEL, na kterou kromě představení „Pro dámu na balkoně“ připravujeme doprovodný program. V těchto dnech jednáme s několika českými divadly, kterými jsou například Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí a další, která s největší pravděpodobností obohatí svými inscenacemi program našeho divadla v druhé polovině sezóny. V tuto chvíli můžeme například divákům přislíbit inscenaci Koule Klicperova divadla z Hradce Králové v hlavní roli s Pavlou Tomicovou,“ doplňuje nový ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře