Reklama
reklama

Divadlo Bolka Polívky oslaví příští týden dvacet let své existence

V pátek 13. září zahájí Divadlo Bolka Polívky již 21. sezónu symbolicky představením Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, jehož uvedením před 20 lety odstartovala první sezóna v Brně na Jakubském náměstí. Po skončení představení ve 21.45 hodin zahájí Bolek Polívka ve foyer divadla vzpomínkovou výstavu "20 let za Jakubem". Oslavy budou probíhat celou letošní divadelní sezónu.

Divadlo Bolka Polívky veřejnosti přináší více než 290 představení v sezóně, spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky a svým fungováním pomáhá dotvářet kulturní směr Brna. Zaštítěné osobností Bolka Polívky - hereckým představitelem stále se vracejících Trosečníků, Šašků (a královen), Pezzů a Čorbů, doktorů Zvonků Burků a mnohých dalších - je zárukou osobitého humoru, který oceňuje 60 tisíc diváků v rámci jedné divadelní sezóny.

„Český rozhlas má devadesát let, Česká televize má šedesát let, my máme dvacet let. Co všechno máme před sebou? Těšíme se na budoucnost! Chystají se věci, těšte se...„ říká Bolek Polívka.

Mezi nezapomenutelná představení s Bolkem Polívkou patří Mínus dva, Pro dámu na balkóně, Garderobiér, Šašek a královna, Don Quijote a ti druzí, Trosečník, Poslední leč a mnoho dalších. Na scéně divadla také hostují soubory spřátelených českých a slovenských: Studio DVA, divadelní spolek Kašpar, Divadlo Palace, Žižkovské Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Kalich, Divadlo MALéHRY, Divadlo v Řeznické, Divadlo Na Jezerce a další.

"Na vzpomínkové výstavě uvidíte slavné rekvizity, kostýmy, dekorace z kultovních her divadla, plakáty Dušana Ždímala, fotografie Karla Poláčka a mnoho dalšího. V nadcházející sezóně připravujeme sérii nových projektů, např. cyklus představení “nového cirkusu“, večery věnované improvizaci, stand-up comedy a klaunérii,  v plánu je i nová inscenace a  série výstav ve foyer.  16. listopadu se spolu s dalšími brněnskými divadly připojíme k akci NOC DIVADEL, na kterou kromě představení „Pro dámu na balkoně“ připravujeme doprovodný program. V těchto dnech jednáme s několika českými divadly, kterými jsou například Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí a další, která s největší pravděpodobností obohatí svými inscenacemi program našeho divadla v druhé polovině sezóny. V tuto chvíli můžeme například divákům přislíbit inscenaci Koule Klicperova divadla z Hradce Králové v hlavní roli s Pavlou Tomicovou,“ doplňuje nový ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře