Reklama
reklama

Černá komedie Všemocný pan Krott přichází jako česká premiéra do Brna

Úspěšnou víkendovou premiéru má za sebou představení Městského divadla Brno Všemocný pan Krott/Rekviem za nesmrtelného, kterou uvedla režisérka Hana Burešová na činoherní scéně. Příběh o starém finančním magnátu, trávícím zbytek života na terase luxusního hotelu v horách, odehrají herci na divadelních prknech v Brně po celý říjen.

Černá komedie o „všemocném“ panu Krottovi, jenž už se může srovnávat pouze s Bohem, je satirickým podobenstvím o kapitalismu, který ne a ne zemřít. Krott tráví sklonek svého života na terase luxusního vysokohorského hotelu společně se svou ženou Elfičkou a její sestrou a sokyní Mafaldou. Pečují o ně číšník Ludvík, jeho žena Róza a jejich syn Jenda, kteří jim pomáhají simulovat plnohodnotný život.

Krottovým životním krédem vždy bylo, že se všechno musí vyplatit. A protože ví, že on už se světu nevyplatí, čeká na někoho, kdo by s ním konečně zúčtoval. „Jeho odpůrci k němu však mají pořád příliš velký respekt. A tak se v apartmánu této živé mrtvoly pouze hromadí rakve s ostatky jiných,“ popsal dramaturg Štěpán Otčenášek.

Hru německého spisovatele Martina Walsera přeložil Jiří Stach, o scénografii se postaral Tomáš Rusín a kostýmy navrhla Zuzana Štefunková-Rusínová. Postavu Krotta ztvárnil Jan Mazák, dále se na jevišti představili Michal Isteník, Irena Konvalinová, Viktor Skála, Rastislav Gajdoš, Vojtěch Blahuta nebo Lucie Zedníčková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře