Reklama
reklama

Černá komedie Všemocný pan Krott přichází jako česká premiéra do Brna

Úspěšnou víkendovou premiéru má za sebou představení Městského divadla Brno Všemocný pan Krott/Rekviem za nesmrtelného, kterou uvedla režisérka Hana Burešová na činoherní scéně. Příběh o starém finančním magnátu, trávícím zbytek života na terase luxusního hotelu v horách, odehrají herci na divadelních prknech v Brně po celý říjen.

Černá komedie o „všemocném“ panu Krottovi, jenž už se může srovnávat pouze s Bohem, je satirickým podobenstvím o kapitalismu, který ne a ne zemřít. Krott tráví sklonek svého života na terase luxusního vysokohorského hotelu společně se svou ženou Elfičkou a její sestrou a sokyní Mafaldou. Pečují o ně číšník Ludvík, jeho žena Róza a jejich syn Jenda, kteří jim pomáhají simulovat plnohodnotný život.

Krottovým životním krédem vždy bylo, že se všechno musí vyplatit. A protože ví, že on už se světu nevyplatí, čeká na někoho, kdo by s ním konečně zúčtoval. „Jeho odpůrci k němu však mají pořád příliš velký respekt. A tak se v apartmánu této živé mrtvoly pouze hromadí rakve s ostatky jiných,“ popsal dramaturg Štěpán Otčenášek.

Hru německého spisovatele Martina Walsera přeložil Jiří Stach, o scénografii se postaral Tomáš Rusín a kostýmy navrhla Zuzana Štefunková-Rusínová. Postavu Krotta ztvárnil Jan Mazák, dále se na jevišti představili Michal Isteník, Irena Konvalinová, Viktor Skála, Rastislav Gajdoš, Vojtěch Blahuta nebo Lucie Zedníčková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře