Reklama
reklama

Burčák poteče proudem v brněnském městském divadle

Městské divadlo Brno zve všechny na Burčákobraní, které se uskuteční poslední prázdninový víkend, tedy 30. srpna až 1. září, v prostorách Divadelního dvora. Hlavním cílem je nabídnout první, opravdu poctivý, kvalitní moravský burčák. Nebude chybět ani hudba, písně z muzikálu Kočky, cimbál, harmonika, kvalitní jídlo, filmy s vinařskou tematikou i zábava pro nejmenší.
Akce proběhne o posledním prázdninovém víkendu – od pátku 30. srpna do neděle 1. září. Pořadatelé a tvůrci akce jsou hned tři – Městské divadlo Brno, Brixton-gastro a Vinná galerie.
 
Hlavním cílem je nabídnout první, opravdu poctivý, kvalitní moravský burčák. Vedle něj budou  moci návštěvníci ochutnat i pestrou nabídku vín z Adámkova vinařství včetně série vín Karel Roden. K jídlu budeme připravovat speciality z grilu, upečeme domácí chléb a koláče, nabídneme i moravské sýry a jiné chuťovky.
 
Součástí akce bude také bohatý doprovodný program, moderovaný oblíbenými herci divadla Márií Lalkovou a Michalem Isteníkem, ve kterém se prostřídá tradiční moravská cimbálovka a harmonikář. Proběhnou také degustace vín s odborným výkladem sommeliera, kuchařská show šéfkuchaře Brixton gastro Jaroslava Kolbasovského,  soutěže s vinnou tématikou o zajímavé ceny, koncerty rockových kapel Lidopop a Souperman, vystoupení herců z legendárního muzikálu Kočky, vystoupení studentů muzikálového herectví JAMU, večerní projekce filmů s vinařskou tématikou Bobule 1 a 2 a filmu Martin a Venuše atd. Pro děti i hravé dospělé budou připraveny netradiční soutěže s Nadačním fondem Emil a atrakce - simulátor býka.
 
Akce se koná za každého počasí, v případě jeho nepřízně bude přesunuta do foyer Hudební a činoherní scény MdB, restaurace Nekonečno a Divadelního klubu.
 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře