Reklama
reklama

Brněnský scénograf Petr Hloušek slaví úspěchy v New Yorku

Úspěšnou premiéru muzikálu Revoluce v lokti malíře nábytku Ragnara Agnarssona má za sebou na newyorské Broadwayi scénograf Městského divadla Brno Petr Hloušek. Hlavní roli obsadil Zdeněk Junák.

„Petr Hloušek překvapil jednoduchou futuristickou scénou, složenou z balkónů a lávek, evokující prostředí továrny,“ popsala tisková mluvčí Lenka Pazourková. V hlavní roli Ragnara Agnarssona se představí brněnský herec Zdeněk Junák. Jeho postava se promítá na obří zadní dekoraci a jeho pohyby plynule navazují na dění v sále.

Fyzicky herec ale v tomto muzikálu nevystupuje. Hlavní role vytvořili američtí herci Cady Huffmann a Kate Shindle. Muzikál má velmi kladné ohlasy i v oficiálních recenzích, kde je vyzdviženo právě kreativní řešení scény Petra Hlouška.

Gauč v bytě malíře nábytku Agnarssona, na kterém se povaluje hlavní hrdina, je jen prvním stupněm děje. V jeho lokti se nachází totiž městečko Elbowill, které se v důsledku lidské chamtivosti a vynálezu stroje na prosperitu paradoxně dostává do ekonomické recese a tím dochází ke kolapsu celé společnosti.

Nesmí chybět ani milostný trojúhelník, který na pozadí těchto událostí řeší své problémy. Muzikál je reflexí na ekonomické zhroucení Islandu, na který světová recese dopadla velmi tvrdě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře