Reklama
reklama

Brněnský scénograf Petr Hloušek slaví úspěchy v New Yorku

Úspěšnou premiéru muzikálu Revoluce v lokti malíře nábytku Ragnara Agnarssona má za sebou na newyorské Broadwayi scénograf Městského divadla Brno Petr Hloušek. Hlavní roli obsadil Zdeněk Junák.

„Petr Hloušek překvapil jednoduchou futuristickou scénou, složenou z balkónů a lávek, evokující prostředí továrny,“ popsala tisková mluvčí Lenka Pazourková. V hlavní roli Ragnara Agnarssona se představí brněnský herec Zdeněk Junák. Jeho postava se promítá na obří zadní dekoraci a jeho pohyby plynule navazují na dění v sále.

Fyzicky herec ale v tomto muzikálu nevystupuje. Hlavní role vytvořili američtí herci Cady Huffmann a Kate Shindle. Muzikál má velmi kladné ohlasy i v oficiálních recenzích, kde je vyzdviženo právě kreativní řešení scény Petra Hlouška.

Gauč v bytě malíře nábytku Agnarssona, na kterém se povaluje hlavní hrdina, je jen prvním stupněm děje. V jeho lokti se nachází totiž městečko Elbowill, které se v důsledku lidské chamtivosti a vynálezu stroje na prosperitu paradoxně dostává do ekonomické recese a tím dochází ke kolapsu celé společnosti.

Nesmí chybět ani milostný trojúhelník, který na pozadí těchto událostí řeší své problémy. Muzikál je reflexí na ekonomické zhroucení Islandu, na který světová recese dopadla velmi tvrdě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře