Reklama
reklama

Brněnský scénograf Petr Hloušek slaví úspěchy v New Yorku

Úspěšnou premiéru muzikálu Revoluce v lokti malíře nábytku Ragnara Agnarssona má za sebou na newyorské Broadwayi scénograf Městského divadla Brno Petr Hloušek. Hlavní roli obsadil Zdeněk Junák.

„Petr Hloušek překvapil jednoduchou futuristickou scénou, složenou z balkónů a lávek, evokující prostředí továrny,“ popsala tisková mluvčí Lenka Pazourková. V hlavní roli Ragnara Agnarssona se představí brněnský herec Zdeněk Junák. Jeho postava se promítá na obří zadní dekoraci a jeho pohyby plynule navazují na dění v sále.

Fyzicky herec ale v tomto muzikálu nevystupuje. Hlavní role vytvořili američtí herci Cady Huffmann a Kate Shindle. Muzikál má velmi kladné ohlasy i v oficiálních recenzích, kde je vyzdviženo právě kreativní řešení scény Petra Hlouška.

Gauč v bytě malíře nábytku Agnarssona, na kterém se povaluje hlavní hrdina, je jen prvním stupněm děje. V jeho lokti se nachází totiž městečko Elbowill, které se v důsledku lidské chamtivosti a vynálezu stroje na prosperitu paradoxně dostává do ekonomické recese a tím dochází ke kolapsu celé společnosti.

Nesmí chybět ani milostný trojúhelník, který na pozadí těchto událostí řeší své problémy. Muzikál je reflexí na ekonomické zhroucení Islandu, na který světová recese dopadla velmi tvrdě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře