Reklama
reklama

Brněnské HaDivadlo oslavilo čtyřicet let, popřát přijeli Matonoha i Goldflam

V rámci open air festivalu Let 40 oslavilo v sobotu divadlo, založené v Prostějově roku 1974 kulaté výročí. Na parníku v přístavišti, v koutech přehrady i v brněnských klubech slavili i známé tváře. Dort rozkrojil herec a jeden ze zakladatelů divadla Arnošt Goldflam.

Průlet čtyřmi desetiletími zahájilo představení Snítka od divadla Anička a letadýlko. Surrealistickou pohádkou zaujala děti Anna Duchaňová, o hodinu později už Arnošt Goldflam rozkrojoval narozeninový dort.

V pět hodin v Music clubu Teepee představili herci Matonoha, Liška a Polášek Komediograf a večer festival zakončil Václav Koubek, Monika Načeva a Tony Ducháček s kapelou Garage. Nechyběla ani vernisáž výstavy Let 40: Přijdu, i budu-li mrtev, zahrnující nejen stovky stran divadelních scénářů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře