Reklama
reklama

Čtyři slavné vily se otevřou Hradozámecké noci

Poslední sobotu v srpnu mohou Brňané vyrazit na netradiční noční prohlídky čtyř slavných vil. Brněnské architektonické skvosty, vily Tugendhat, Stiassni, Löw-Beer a Jurkovičkova vila, se podruhé zapojí do akce Hradozámecká noc. 

Kromě prohlídek čeká návštěvníky například i hudební program. Ten připravili například ve vile Tugendhat, kde bude program zaměřený na jazz. Komentované prohlídky a koncerty doprovodí i noční prohlídku Jurkovičovy vily a vily Löw-Beer. Zde program zakončí secesní ohňostroj, který se od klasického liší tím, že je přízemní.

Ve vile Stiassni se prohlídka vydá po stopách jednoho z jejích nejslavnějších hostů. Jeho jméno však organizátoři neprozradili, návštěvníci naopak jeho identitu odhalí až na konci své cesty. Pomohou jim k tomu nápovědy, které získají v každé místnosti vily.

Hradozámecká noc začne v brněnských vilách v šest hodin večer a nabídne tak netradiční možnost pozdní návštěvy těchto skvostů moderní architektury.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře