Reklama
reklama

Čechův pavouk Čenda v pohybu? Na Špilberku se chystá animační dílna i beseda

Aktuální výstava Muzea města Brna Tajemné příběhy Pavla Čecha láká v lednu a únoru na pestrý doprovodný program. Komentovanou prohlídku a besedu s autogramiádou doplní ještě speciální animační dílny, které povedou lektorky ze Studia Scala. Výstava na Špilberku potrvá až do 26. února. 

Pro všechny, kdo mají rádi obrazy brněnského výtvarníka Pavla Čecha i jeho knížky a komiksy, chystá Muzeum města Brna několik akcí. Lidé se budou moci dozvědět vše o Čechově tvorbě, popovídat si s ním anebo s ním dokonce vytvářet animovaný film z jeho obrázků.

V sobotu 14. ledna se od 15 hodin chystá komentovaná prohlídka výstavy. Její kurátor Robert Janás návštěvníkům přiblíží Čechovu rozmanitou tvorbu a používané techniky a povypráví o jeho uměleckém vývoji a inspiračních zdrojích.

Přímo s Pavlem Čechem se lidé budou moci setkat v sobotu 4. února od 15 hodin na Špilberku. V jeho výstavě se bude konat beseda s následnou autogramiádou. Návštěvníci tak budou mít šanci nejen si s Čechem popovídat, ale také odejít s podpisem a třeba i s malým obrázkem.

Kdo by chtěl s Pavlem Čechem také tvořit a má šikovné ruce a představivost, může si troufnout na animační dílny. Muzeum města Brna je bude ve spolupráci se Studiem Scala pořádat v termínech 22. ledna a 19. února. Účastníci budou vymýšlet příběh a animovat jej klasickou ploškovou metodou z vystřihovaných Čechových obrázků. Stejně vznikal třeba večerníček Rákosníček nebo seriál South Park. Pomohou jim s tím zkušené lektorky Studia Scala a také sám autor. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře