Reklama
reklama

Čechův pavouk Čenda v pohybu? Na Špilberku se chystá animační dílna i beseda

Aktuální výstava Muzea města Brna Tajemné příběhy Pavla Čecha láká v lednu a únoru na pestrý doprovodný program. Komentovanou prohlídku a besedu s autogramiádou doplní ještě speciální animační dílny, které povedou lektorky ze Studia Scala. Výstava na Špilberku potrvá až do 26. února. 

Pro všechny, kdo mají rádi obrazy brněnského výtvarníka Pavla Čecha i jeho knížky a komiksy, chystá Muzeum města Brna několik akcí. Lidé se budou moci dozvědět vše o Čechově tvorbě, popovídat si s ním anebo s ním dokonce vytvářet animovaný film z jeho obrázků.

V sobotu 14. ledna se od 15 hodin chystá komentovaná prohlídka výstavy. Její kurátor Robert Janás návštěvníkům přiblíží Čechovu rozmanitou tvorbu a používané techniky a povypráví o jeho uměleckém vývoji a inspiračních zdrojích.

Přímo s Pavlem Čechem se lidé budou moci setkat v sobotu 4. února od 15 hodin na Špilberku. V jeho výstavě se bude konat beseda s následnou autogramiádou. Návštěvníci tak budou mít šanci nejen si s Čechem popovídat, ale také odejít s podpisem a třeba i s malým obrázkem.

Kdo by chtěl s Pavlem Čechem také tvořit a má šikovné ruce a představivost, může si troufnout na animační dílny. Muzeum města Brna je bude ve spolupráci se Studiem Scala pořádat v termínech 22. ledna a 19. února. Účastníci budou vymýšlet příběh a animovat jej klasickou ploškovou metodou z vystřihovaných Čechových obrázků. Stejně vznikal třeba večerníček Rákosníček nebo seriál South Park. Pomohou jim s tím zkušené lektorky Studia Scala a také sám autor. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře