Reklama
reklama

Čechův pavouk Čenda v pohybu? Na Špilberku se chystá animační dílna i beseda

Aktuální výstava Muzea města Brna Tajemné příběhy Pavla Čecha láká v lednu a únoru na pestrý doprovodný program. Komentovanou prohlídku a besedu s autogramiádou doplní ještě speciální animační dílny, které povedou lektorky ze Studia Scala. Výstava na Špilberku potrvá až do 26. února. 

Pro všechny, kdo mají rádi obrazy brněnského výtvarníka Pavla Čecha i jeho knížky a komiksy, chystá Muzeum města Brna několik akcí. Lidé se budou moci dozvědět vše o Čechově tvorbě, popovídat si s ním anebo s ním dokonce vytvářet animovaný film z jeho obrázků.

V sobotu 14. ledna se od 15 hodin chystá komentovaná prohlídka výstavy. Její kurátor Robert Janás návštěvníkům přiblíží Čechovu rozmanitou tvorbu a používané techniky a povypráví o jeho uměleckém vývoji a inspiračních zdrojích.

Přímo s Pavlem Čechem se lidé budou moci setkat v sobotu 4. února od 15 hodin na Špilberku. V jeho výstavě se bude konat beseda s následnou autogramiádou. Návštěvníci tak budou mít šanci nejen si s Čechem popovídat, ale také odejít s podpisem a třeba i s malým obrázkem.

Kdo by chtěl s Pavlem Čechem také tvořit a má šikovné ruce a představivost, může si troufnout na animační dílny. Muzeum města Brna je bude ve spolupráci se Studiem Scala pořádat v termínech 22. ledna a 19. února. Účastníci budou vymýšlet příběh a animovat jej klasickou ploškovou metodou z vystřihovaných Čechových obrázků. Stejně vznikal třeba večerníček Rákosníček nebo seriál South Park. Pomohou jim s tím zkušené lektorky Studia Scala a také sám autor. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře