Reklama
reklama

Bývalá Farma Bolka Polívky po roce otevřela, jídelníček je pestrý

Telecí plíčky na smetaně nebo smaženou zmrzlinu. Nový nájemce farmy v Olšanech na Vyškovsku František Dvořák od května otevřel a v restauraci U Klauna nabízí čerstvá jídla z tamních surovin.

Místo kuřecího plátku se sýrem a šunkou tak v jídelníčku najdete kuřecí prsíčko plněné lučinou a listovým špenátem. Jako příloha namísto hranolek – grilovaná zelenina. Ani krokety nebo jiné způsoby smažených brambor si návštěvník neobjedná, Dvořák chce hosty přiučit novým chutím.

V neděli odpoledne bylo i za pěkného počasí v restauraci méně návštěvníků, kteří si ale postupně na změny zvyknou. V interiéru restaurace najdou stále fotografie Polívky jako za starých časů a názvy přilehlých budov se možná také měnit nebudou. O tom Dvořák nyní vyjednává a s hercem Bolkem Polívkou by rád spolupracoval a na farmu ho nadále zval.

Kromě salátu s grilovanou hlívou ústřičnou nebo filátka z čerstvého punkevního pstruha mohou návštěvníci vyrazit za koňmi i známými filmovými místy. Kromě majitele se okolí nezměnilo, a tvoří ideální výletové a odpočinkové prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře