Reklama
reklama

Bývalá Farma Bolka Polívky po roce otevřela, jídelníček je pestrý

Telecí plíčky na smetaně nebo smaženou zmrzlinu. Nový nájemce farmy v Olšanech na Vyškovsku František Dvořák od května otevřel a v restauraci U Klauna nabízí čerstvá jídla z tamních surovin.

Místo kuřecího plátku se sýrem a šunkou tak v jídelníčku najdete kuřecí prsíčko plněné lučinou a listovým špenátem. Jako příloha namísto hranolek – grilovaná zelenina. Ani krokety nebo jiné způsoby smažených brambor si návštěvník neobjedná, Dvořák chce hosty přiučit novým chutím.

V neděli odpoledne bylo i za pěkného počasí v restauraci méně návštěvníků, kteří si ale postupně na změny zvyknou. V interiéru restaurace najdou stále fotografie Polívky jako za starých časů a názvy přilehlých budov se možná také měnit nebudou. O tom Dvořák nyní vyjednává a s hercem Bolkem Polívkou by rád spolupracoval a na farmu ho nadále zval.

Kromě salátu s grilovanou hlívou ústřičnou nebo filátka z čerstvého punkevního pstruha mohou návštěvníci vyrazit za koňmi i známými filmovými místy. Kromě majitele se okolí nezměnilo, a tvoří ideální výletové a odpočinkové prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře