Reklama
reklama

Brno zaplní horkovzdušné balóny, nebude chybět ani „světelná show“

Kdo se od pátku dívá do nebes, možná spatřil nejeden horkovzdušný balón. Začal totiž čtrnáctý ročník Ballon Jamu. Ten měl vypuknout už ve čtvrtek v noci, ale kvůli špatnému počasí byl let pěti balónů přesunut na pátek na půl čtvrtou ráno.

Akce je součástí ohňostrojové přehlídky Ignis Brunensis. „Tak se nám to povedlo. Pět horkovzdušných balónů odstartovalo o půl čtvrté na severu Brna, kolem čtvrté jsme byli nad centrem města a přistávali jsme po dvou hodinách letu u Pohořelic,“ hlásí pořadatelé nadšeně na sociálních sítích.

Další lety by měly proběhnout od Brněnské přehrady v pátek mezi šestou a devátou večer, v sobotu ráno mezi šestou a osmou ráno a opět večer, kdy bude připraven program pro děti. Ty si budou moci prohlédnout připoutaný balón ze všech stran.

Od jedenácti do půlnoci čeká v sobotu zájemce světelná show. Ta v podobě nasvícených balónu nazvaná Balónové žárovky rozsvítí noční brněnskou oblohu. Balóny budou připomínat velké lampiony. V neděli ráno pak začne další vzlet balónů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře