Reklama
reklama

Brno zaplní horkovzdušné balóny, nebude chybět ani „světelná show“

Kdo se od pátku dívá do nebes, možná spatřil nejeden horkovzdušný balón. Začal totiž čtrnáctý ročník Ballon Jamu. Ten měl vypuknout už ve čtvrtek v noci, ale kvůli špatnému počasí byl let pěti balónů přesunut na pátek na půl čtvrtou ráno.

Akce je součástí ohňostrojové přehlídky Ignis Brunensis. „Tak se nám to povedlo. Pět horkovzdušných balónů odstartovalo o půl čtvrté na severu Brna, kolem čtvrté jsme byli nad centrem města a přistávali jsme po dvou hodinách letu u Pohořelic,“ hlásí pořadatelé nadšeně na sociálních sítích.

Další lety by měly proběhnout od Brněnské přehrady v pátek mezi šestou a devátou večer, v sobotu ráno mezi šestou a osmou ráno a opět večer, kdy bude připraven program pro děti. Ty si budou moci prohlédnout připoutaný balón ze všech stran.

Od jedenácti do půlnoci čeká v sobotu zájemce světelná show. Ta v podobě nasvícených balónu nazvaná Balónové žárovky rozsvítí noční brněnskou oblohu. Balóny budou připomínat velké lampiony. V neděli ráno pak začne další vzlet balónů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře