Reklama
reklama

Brno zaplaví na prvního máje básně o lásce, přidat se může každý

„Byl pozdní večer, první máj,“ napadne každého okamžitě, když se řekne spojení báseň a 1. květen.  To ale zdaleka není to, co se chystá v brněnské Havlově uličce. U příležitosti svátku zamilovaných tam proběhne milostně-literární odpoledne plné všelijakých básní o lásce, mnoha písní Jana Budaře a chybět nebude ani venkovní premiéra opery Moc Art.

Divadlo Husa na provázku a Nakladatelství Větrné mlýny pořádají společně v rámci doprovodného programu Brněnského Majálesu odpoledne plné lásky nazvané Byl pozdní večer, první MÁJ ALLES. „Sejdou se vinaři, čajaři a pivař a taky všemožní milenci a kumštýři. Všichni budou číst o lásce a Brně a touze a duši,“ popsal mluvčí Brněnského Majálesu Štěpán Neubauer.

Pořadatelé plánují postavit a ozvučit jeviště, kde bude zpěvák Jan Budař hrát na klavír a moderovat celé odpoledne. Na lavičky na terasách pod Petrovem navezou spoustu velkých polštářů a v 17.17 by  se měly z katedrály rozeznít zvony. Od té chvíle bude u mikrofonu pořád někdo číst zamilované básničky.

Poezie by se měla číst alespoň na pěti stanovištích a organizátoři vyzývají, ať každý něco napíše. V sedm hodin ovládne jeviště druhý díl projektu Divadla Husa na provázku Géniové a podvodníci Moc Art aneb Brněnští lékaři zachraňují vše. Do půl noci pak slibují tanec a romantickou hudbu v přilehlých uličkách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře