Reklama
reklama

Brno zaplaví na prvního máje básně o lásce, přidat se může každý

„Byl pozdní večer, první máj,“ napadne každého okamžitě, když se řekne spojení báseň a 1. květen.  To ale zdaleka není to, co se chystá v brněnské Havlově uličce. U příležitosti svátku zamilovaných tam proběhne milostně-literární odpoledne plné všelijakých básní o lásce, mnoha písní Jana Budaře a chybět nebude ani venkovní premiéra opery Moc Art.

Divadlo Husa na provázku a Nakladatelství Větrné mlýny pořádají společně v rámci doprovodného programu Brněnského Majálesu odpoledne plné lásky nazvané Byl pozdní večer, první MÁJ ALLES. „Sejdou se vinaři, čajaři a pivař a taky všemožní milenci a kumštýři. Všichni budou číst o lásce a Brně a touze a duši,“ popsal mluvčí Brněnského Majálesu Štěpán Neubauer.

Pořadatelé plánují postavit a ozvučit jeviště, kde bude zpěvák Jan Budař hrát na klavír a moderovat celé odpoledne. Na lavičky na terasách pod Petrovem navezou spoustu velkých polštářů a v 17.17 by  se měly z katedrály rozeznít zvony. Od té chvíle bude u mikrofonu pořád někdo číst zamilované básničky.

Poezie by se měla číst alespoň na pěti stanovištích a organizátoři vyzývají, ať každý něco napíše. V sedm hodin ovládne jeviště druhý díl projektu Divadla Husa na provázku Géniové a podvodníci Moc Art aneb Brněnští lékaři zachraňují vše. Do půl noci pak slibují tanec a romantickou hudbu v přilehlých uličkách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře