Reklama
reklama

Brno se opět rozzáří. Diváky čeká jubilejní stý ohňostroj i famózní Portugalci

Přelom května a června se v Brně již tradičně ponese v duchu festivalu Brno – město uprostřed Evropy a přehlídky ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis. Letošní 19. ročník proběhne ve znamení jubileí, akce totiž oslaví stý ohňostroj v rámci své historie a přehlídku uzavře ohňostrojový epilog věnovaný 700. výročí narození Karla IV.

Hlavní diváckou atrakcí bude mezinárodní soutěž ohňostrojových představení synchronizovaných s hudbou, která patří mezi nejvýznamnější soutěže ve svém oboru nejen v Evropě, ale i celosvětově. Loňský ročník festivalu v celkové návštěvnosti překonal milion diváků, největší pozornost si získávaly jednotlivé soutěžní ohňostroje s průměrnými počty 130 000 návštěvníků. V množství diváků loni suverénně vedla úvodní show soutěže Česka na Brněnské přehradě, kterou si nenechalo ujít 200 000 Brňanů. Obdobný zájem diváků očekávají organizátoři i letos.

Především z těchto důvodů doporučují k cestě na přehradu využít veřejnou dopravu, která bude ve večerních hodinách soutěžních dnů v okolí Bystrce posílena, a to nejen ta směřující z a do centra města Brna, ale rovněž i ve směru na Kuřim a Veverskou Bítýšku.  Speciální bezplatný spoj bude rovněž vyjíždět na trasu mezi nákupním centrem Olympia a přehradou, právě u obchodního střediska budou moci zaparkovat svá vozidla diváci směřující za podívanou z oblasti Břeclavska.

Letošní přehlídku zahájí na hladině přehrady svým uměním česko-německý tým pod jednotícím názvem Ignis Brunensis v sobotu 4. června. V programu budou o čtyři dny později pokračovat ohňostrůjci ze Slovenska a posléze 11. června španělští umělci. V závěru hlavní soutěže se ve středu 15. června na přehradě představí po osmileté odmlce populární portugalský tým Macedos Pirotecnia. Portugalci zvítězili v brněnské soutěži v letech 2005 – 2007 třikrát v řadě a jsou tak historicky nejúspěšnějším týmem mezinárodní části této ohňostrojné přehlídky.

Celoměstský festival zábavy nabízí ve svém hlavním termínu od 27. května do 17. června atraktivní program, jehož součástí je například více než deset programových dětských dnů, připraveny jsou jízdy historických vozidel MHD a parní tramvaje Coraline či setkání horkovzdušných balonářů. Ožije i náměstí Svobody, konat se zde bude například open-air rockový koncert Filharmonie Brno, rozhlasový koncert či přehlídka moravských vín Vínománie, akcí ale Brňan čeká mnohem více.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře